Jechał 140 km/h w terenie zabudowanym – policjanci zatrzymali mu prawo jazdy

116

Autor: aspirant sztabowy Grzegorz Stasiak KPP

,Pirat drogowy”, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 90 km/h przekonał się ,,na własnej skórze” z jakimi konsekwencjami może spotkać się brawurowa i nieodpowiedzialna jazda. Policjanci tomaszowskiej drogówki zatrzymali mu prawo jazdy, nałożyli mandat karny w wysokości 2 500 złotych a na jego koncie kierowcy pojawiło się 15 punktów karnych. Mundurowi apelują o rozwagę na drodze.

Kompletnym brakiem odpowiedzialności wykazał się 54-letni kierowca osobowego Chevroleta, który 12 lutego 2024 roku w Swolszewicach Małych łamiąc drastycznie przepisy dotyczące dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością aż 140 kilometrów na godzinę. Ta brawurowa i bardzo niebezpieczna jazda zakończyła się dla tomaszowianina zatrzymaniem prawa jazdy. Policjanci nałożyli na niego również mandat karny w wysokości 2 500 złotych, a jego konto kierowcy „zasiliło” 15 punktów karnych.

Apelujemy o ostrożną jazdę!
Pamiętajmy, że jadąc z nadmierną prędkością stwarzamy ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Im większa prędkość, tym dłuższa droga hamowania oraz mniejsza szansa na właściwą, bezpieczną reakcję w momencie zagrożenia czy pojawienia się na drodze przeszkody. Nadmierna prędkość i brawura znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia poważnego w skutkach zdarzenia drogowego i jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.