Koszykarki z ZSP Nr 8 III miejscem

133

Autor: ZSP Nr 8

W dniach 04-06. marca 2024r. uczennice ZSP nr 8 brały udział w Mistrzostwach Powiatu w koszykówce dziewcząt, które odbyły się w Liceum „Thomas”. Drużyna z naszej szkoły zaprezentowała się w nich bardzo dobrze.

Pierwsze dwa dni zawodów były rozgrywkami grupowymi „każdy z każdym”. Pierwszego dnia awans do finału z grupy A wywalczyła szkoła I LO oraz ZSP nr 1.

Nasza szkoła grała drugiego dnia zawodów i wywalczyła awans do finału po rywalizacji sportowej ze szkołami II LO, ZSP nr 3 oraz Liceum „Thomas”.

6 marca odbyły się mecze finałowe. W pierwszym meczu półfinałowym zmierzyliśmy się z I LO (zwycięzca zawodów). Po bardzo zaciętej grze dziewczęta ZSP nr 8 uległy rywalkom, a mecz zakończył się wynikiem 25:27.

W meczu o 3 miejsce przyszło nam zagrać z „Mechanikiem” i tym razem nasze uczennice wygrały 44:32 punktów.

Brązowe medale dla naszej szkoły wywalczyła drużyna w składzie: Bezat Iga, Bogusiewicz Adrianna (kapitan), Jaros Milena, Konewka Adrianna, Kotlicka Oliwia, Kulyk Sofiia, Leśnikowska Lena, Pawłowska Nadia, Piechota Amelia, Pluta Sandra, Rutowicz Lena, Skrzypczyk Julia, Wróbel Oliwia, Zdonek Ida.

Gratulujemy !!!