„Dzień Wody” w ZSP nr 8

119
Laureaci Konkursu „Chemia w służbie człowiekowi”

Autor: ZSP Nr 8

27.03.2024r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 8 odbył się  „Dzień Wody”. Tego dnia gościliśmy Członka Zarządu Powiatu Panią Elżbietę Łojszczyk, dr inż. Jarosława Sowińskiego z Politechniki Łódzkiej oraz zaproszonych nauczycieli i uczniów szkół podstawowych Powiatu Tomaszowskiego.

Dr inż. Jarosław Sowiński wygłosił wykład nt. „Woda nasza codzienna”. Dzięki wykładowi dowiedzieliśmy się m.in. ile wody zużywa się do wytworzenia energii ora jakie jej ilości wykorzystujemy w codziennym życiu. Otrzymaliśmy, także cenne wskazówki,  jak oszczędzać wodę i energię. Prelegent pokazał słuchaczom kilka prostych rozwiązań w jaki sposób gromadzić i oszczędzać wodę w otaczającym nas środowisku.

Następnie ogłoszone zostały wyniki konkursu „ Chemia w służbie człowiekowi”- IV edycja.

Laureatami zostali :

I miejsce  – Mikołaj Pieczykolan uczeń Szkoły Podstawowej nr 12

II miejsce – Maja Iskierka uczennica Szkoły Podstawowej w Łaznowie

II miejsce  – Zuzanna Świnoga uczennica Szkoły Podstawowej nr 12

III miejsce – Aleksandra Ziółkowska uczennica Szkoły Podstawowej nr 12

Wręczono również dyplomy za udział  w II etapie Konkursu – GRATULUJEMY.

Po uroczystości, uczniowie i goście zaproszeni zostali do udziału w przygotowanych na ten dzień atrakcjach. Klasy technik analityk zaprezentowały ciekawe doświadczenia chemiczne, a uczniowie technika architektury krajobrazu, warsztaty z sadzenia i pielęgnacji roślin.

Wszystkim uczestnikom „Dnia Wody” – na Nadrzecznej oraz Konkursu „Chemia w służbie człowiekowi”  serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.