3:0 z MKS Kalisz siatkarzy Lechii

836
Wyjściowy skład Lechii: Patryk Spychała, Kacper Turoboś, Patryk Szczepanik (libero), Michał Makowski, Tomasz Narowski i kapitan drużyny Jacek Wieczorek.

Od samego początku pierwszego seta uwidoczniła się przewaga gospodarzy w każdym elemencie gry a najwięcej szkód w szeregach gości wyrządziła zagrywka. Lechia odjeżdżała gościom z niesamowitą łatwością notując niejednokrotnie 9 – 10 punktową przewagę. Atomowe ataki ze skrzydeł i równie efektownie zagrania środkiem pozbawiały gości szans na wyprowadzenie kontr.

Drugi set potwierdził dominację gospodarzy.  Lechia zagrała pewnie w bloku, co wielokrotnie pozwoliło wyprowadzać efektowne kontry czy to środkiem, czy z drugiej linii. W drużynie gości, tylko kapitan drużyny Wojciech Pytlarz utrzymywał grę na przyzwoitym poziomie zdobywając punkty z ataku. W drugim secie w drużynie Lechii zadebiutował dziś młody przyjmujący (kadet) – Damian Migała.

Dopiero trzeci set wzbudził większe emocje, kiedy to Kaliszanie poprawili przyjęcie i mozolnie zaczęli odrabiać straty. Nie przełożyło się to jednak na lepszy wynik. W szeregi drużyny gości wdarła się nerwowość a zawodnicy i trener niepotrzebnie wdawali się w dyskusje z sędziami. W efekcie trener Kaliszan ujrzał żółtą kartkę.

Po 72 minutach gry, przybyli na mecz kibice Lechii przecierali oczy ze zdumienia. Nikt nie spodziewał się aż tak łatwej przeprawy z drużyną, z którą jeszcze w ubiegłym sezonie Lechia toczyła zawziętą lecz przegraną 5-cio meczową walkę w fazie play-off o wejście do I ligi.

W przerwie miedzy 2 i 3 setem odbył się konkurs mini-siatkówki „jedynek”. Po przeciwnych stronach siatki stanęli tym razem kibice: syn i ojciec. Do konkursu zgłosiły się 2 drużyny: Miłosz i Dariusz Kozar oraz Piotr i Tomasz Radzikowscy. Ich zadaniem było jak najdłużej przebijać piłkę przez siatkę. Zwyciężyli Radzikowscy. Zwycięska para otrzymała nagrodę główną – plecak, ufundowaną przez sponsora Akademii Tomaszowskiej Siatkówki firmę Personal System Service. Druga drużyna otrzymała nagrodę pocieszenia od KS Lechia. Wszyscy na podium. Gratulujemy.

Po meczu powiedzieli:

Patryk Spychała (rozgrywający):
Pierwszy raz zagrałem cały mecz po kontuzji kostki. Nie wróciłem jeszcze do swojej pełnej szybkości, ale mam nadzieję, że szybko nadrobię zaległości. Mecz kontrolowaliśmy od początku każdego seta, dopiero w trzecim secie Kalisz doszedł nas na kilka punktów, ale to my cały czas kontrolowaliśmy grę i wygrana za 3 punkty bardzo cieszy.

Jacek Wieczorek (środkowy – kapitan):
Cieszę się bardzo, że mogłem pomóc drużynie po dłuższej nieobecności. Mam nadzieje, że utrzymamy dobra passę i nadal będą tylko same zwycięstwa. Szczególnie cieszy mnie zwycięstwo z Kaliszem, ponieważ w poprzednim sezonie walczyliśmy z nimi o finał (wejście do I ligi – przyp.) i musieliśmy ulec. W tym roku jesteśmy silniejszym zespołem.

Michał Makowski (przyjmujący): To był szybki mecz. Spodziewałem się większego oporu gości. Dzisiejsza gra układała nam się dobrze w każdym elemencie. Najgroźniejsza jednak była zagrywka. Goście mieli straszne kłopoty w przyjęciu a my mogliśmy zdobywać punkty seriami. Musze przyznać, że nasi środkowi odwalili kawał dobrej roboty. Mieliśmy pełna kontrolę nad przeciwnikiem.

Lechia w składzie: Musiał, Latocha, Jedliński, Narowski, Herbich, Koziołek, Kornacki, Makowski, Kowalski, Spychała, Turoboś, Wieczorek, Szczepanik, Migała. Pauzuje: Zalewski – kontuzja.