300 młodych patriotów

0
284
W dwóch kategoriach:poezji i i pieśni, począwszy od przedszkolaków a skończywszy na młodzieży szkół średnich,wszyscy prezentowali utwory będące ostoją naszej kultury i tożsamości narodowej.

"Celem Konkursu jest wzrost świadomości narodowej młodego pokolenia Polaków, pogłębienie ich miłości do Ojczyzny, pogłębienie znajomości historii i kultury polskiej zawartej w pieśni i poezji polskiej na przestrzeni dziejów.Treści patriotyczne zaproponowane w ramach Konkursu spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, a także wśród opiekunów, wychowawców oraz rodziców. W tym roku w Opocznie odbędzie się także diecezjalny finał konkursu i jest to duże wyróżnienie dla naszego miasta" – powiedział poseł Robert Telus.

Organizatorami konkursu byli: Akcja Katolicka, fundacja "Dar dla Potrzebujących", Biuro Posła na Sejm RP Roberta Telusa.

Zwycięzcy:

XI DECEZJALNY KONKURS PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ SOLIŚCI

    Przedszkola:

1. Izabela Czeczenikow – Szkoła Podstawowa w Petrykozach

2. Piotr Bociek – Przedszkole nr 8 z Opoczna

3. Zofia Piotrowska – Zespół Szkół Samorządowych nr 3 w Opocznie

    Szkoły Podstawowe kl. I – III

1. Filip Rajski – Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie

2. Maria Piekutowska – Szkoła Podstawowa w Żarnowie

3. Amelia Ogłaza – Szkoła Podstawowa w Żarnowie

    Szkoły Podstawowe kl. IV – VI

1. Natalia Badura – Zespół Szkół Samorządowych nr 3 w Opocznie

2. Zuzanna Snokowska – Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie

3. Martyna Gorzela – Szkoła Podstawowa w Miedznej Drewnianej


    Gimnazja:

1. Piotr Pacan – Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie

2.Joanna Błażejewicz – Zespół Szkół Samorządowych nr 2 w Opocznie

3. Bartosz Wilk – Gimnazjum im. Stanisława Małachowskiego w Białaczowie

    Szkoły Średnie:

1. Anna Zielińska – Zespół Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie

2. Ewa Kowalska – Zespół Szkół zawodowych w Żarnowie

 

 
PIEŚŃ PATRIOTYCZNA

CHÓRY

     Przedszkola:

1. Zespół "Wesołe Kołowrotki" z przedszkola nr 4 w Opocznie

2. Zespół ze Szkoły Podstawowej w Miedznej Drewnianej

3. Zespół "Przedszkolaki" ze Szkoły Podstawowej im. OPAK "Błysk" w Zespole Szkół w Paradyżu

     Szkoły Podstawowe kl. I – III

1. Zespół ze Szkoły Podstawowej w Białaczowie

2. Duet ze Szkoły Podstawowej w Stoku

3. Zespół z Zespołu Szkół Samorządowych nr 2 w Opocznie

    Szkoły Podstawowe kl. IV – VI

1. Zespół "Czterdziesty Czwarty" ze Szkoły Podstawowej w Miedznej Drewnianej

2. Zespół ze Szkoły Podstawowej w Białaczowie

3. Zespół z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Księdza Jana Twardowskiego w Kamieniu

  

     Gimnazja:

1. Zespół z Gimnazjum im. Stanisława Małachowskiego w Białaczowie

2. Duet w Gimnazjum im. OPAK "Błysk" w zespole Szkół samorządowych w Paradyżu (Kamila Langowska i Katarzyna Pietrzyk)

3. Zespół "Gamma u Adama" z Gimnazjum im 25 pp AK w Żarnowie

     Szkoły Średnie:

1. Zespół "Studio 107" z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Opocznie

2 i 3 miejsca brak

 


POEZJA PATRIOTYCZNA

    Przedszkola:

1. Jakub Lorenz – zgłoszenie indywidualne

2. Paweł Kata – Przedszkole nr 8 w Opocznie

3. Natalia Kazuła – Szkoła Podstawowa w Paradyżu

    Szkoły Podstawowe kl. I – III

1. Maja Nowakowska – Zespół Szkół Samorządowych

2. Amelia Jaworska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Sławnie

3. Monika Reszelewska – Szkoła Podstawowa w Białaczowie


    Szkoły Podstawowe kl. IV – VI

1. Kacper Wijata – Publiczna Szkoła Podstawowa w Sławnie

2.Dominika Karpińska – Szkoła Podstawowa w Żarnowie

3. Julia Węglarska – Szkoła Podstawowa w Stoku

   Gimnazja:

1. Natalia Szymor – Publiczne Gimnazjum w Szadkowicach

2. Karolina Kania – Gimnazjum w Żarnowie

3. Justyna Wiktorowicz – Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie
      

   Szkoły Średnie:

1. Eliza Wiktorowicz – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Opocznie

2. Martyna Węglińska – Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie

3. Paulina Wójcik – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie