Fanti Fitness Tomasz Łucka

Cybernauci- kształtowanie bezpiecznych zachowań w sieci w ZS nr 8

17 Lutego 2017 00:00:00 Urząd Miasta


Internet jest niezbędnym narzędziem pracy i rozrywki. Umożliwia wszechstronną komunikację , ułatwia naukę i rozwija zainteresowania. Jednak z używaniem Internetu wiąże się potencjalne niebezpieczeństwo zagrażające w szczególny sposób najmłodszym jego użytkownikom.

 
 

Z tego powodu społeczność Zespołu Szkół Nr 8 wzięła udział w projekcie „Cybernauci- kształtowanie bezpiecznych zachowań w sieci”.W ramach tych działań zorganizowano w szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. 16 lutego na hali sportowej odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego, który został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych. Uczniowie kl. 0-III szkoły podstawowej przygotowali plakaty w formacie A4, uczniowie kl. IV-VI- również plakaty w formacie A5, a gimnazjaliści- MEM-y.

 
Komisja konkursowa w składzie:

pani Aneta Stanisławska- nauczyciel plastyki

pani Dorota Wieczorek- pedagog szkolny

pani Adrianna Adamska- Mundzia- nauczyciel informatyki

 

zdecydowała, że nagrodzeni zostaną:

 

w klasach  0- III SP:


 

Adam Czapnik z kl. Ia

Olgierd Domański z kl. IIb

Antonio Zięba z kl. IIc

Milena Zięba z kl. IIIa

Joanna Tkaczyk z kl. IIIc

 
w klasach  IV-VI SP:


 
Maja Cedro z kl. VIb

Ada Trojak z kl. VIb

Zuzia Podgórska z kl. VIa

 
w gimnazjum:


 
Kamila Lutyńska z kl. IIA

Rafał Niżnikowski z kl. IA

 
W najstarszej grupie ogłoszono także wyniki gry polegającej na odszukiwaniu QR- kodów (kwadratowe kody kreskowe pozwalające na zapisanie dużych ilości danych). Uczniowie odnajdywali i odczytywali  kody za pomocą czytników zainstalowanych w swoich telefonach, następnie udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące zachowania bezpieczeństwa w sieci.

 
Najwytrwalsi okazali się:

Damian Stępień z kl. IA,

Kamil Maciński z kl. IIIB

Wiktor Sil z kl. IA,

Maciej Wójcik z kl. IIIB

 
Panie przygotowały również konkursy dla poszczególnych grup wiekowych, które sprawdzały, czy wszystkie tajniki dotyczące zachowania bezpieczeństwa w sieci są uczniom znane.

W trakcie spotkania na hali sportowej uczniowie oglądali  krótkie filmy profilaktyczne dostosowane dla każdej grupy wiekowej .

Uczniowie zakończyli swój udział w happeningu  ze świadomością, że wirtualny świat stwarza realne zagrożenie.

 
Komentarze:Brak komentarzy

Dodaj komentarzTreść komentarza:
podpis:

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Dokładamy wszelkich możliwych starań, aby wpisy nie naruszała niczyich dóbr osobistych. Zastrzegamy sobie prawo do ich usuwania. Jeśli uważasz że któryś z komentarzy powinien być usunięty napisz do nas redakcja@tomaszow.pltomaszow.pl - numer 1 w regionie - zareklamuj się u nas | Redakcja serwisu  tel. 044 724 49 91 redakcja@tomaszow.pl  


Tomaszów Mazowiecki - sylwester