Fanti Fitness Tomasz Łucka

„Ja – to wszystko, co mam”

21 Grudnia 2016 00:00:00 Izabela Kowalczyk ZS nr 4 Tomaszów Maz.


15 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim miała miejsce uroczysta gala wieńcząca projekt „Ja – to wszystko, co mam”.

 
 

Jest to program zajęć profilaktyczno - rozwojowych dla uczniów gimnazjum realizowany przez łódzką fundację „Aby nikt nie zginął”, a finansowany przez Urząd Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.

Od października do grudnia grupa gimnazjalistów uczestniczyła w cotygodniowych warsztatach. Poprzez trening, zabawę i pracę w grupie rówieśników młodzież uczyła się, jak radzić sobie z rozwiązywaniem swoich problemów. Przy pomocy profesjonalnych trenerów brali udział  w ćwiczeniach i zabawach zespołowych oraz indywidualnych, podczas których mogli poznawać własne emocje, odkrywać talenty, uczyć się różnic indywidualnych i akceptować je, ćwiczyć zasady asertywnej komunikacji i pracy zespołowej, a także efektywnego rozwiązywania zadanych sytuacji problemowych.

Uczniowie mieli możliwość wzmocnienia poczucia własnej wartości, kształtowania poczucia odpowiedzialności za siebie i innych, szukania rozwiązań dla swoich problemów.

Ponadto celem warsztatów było budowanie u młodych ludzi tożsamości ustabilizowanej, aby po zakończonym cyklu spotkań znali swoje mocne strony i umieli je wykorzystywać we właściwy sposób wobec różnych problemów, aby akceptowali siebie i innych, potrafili pracować w grupie, słuchać i rozmawiać bez agresji oraz podejmować odpowiedzialność za swoje życie nie uciekając  w używki.

Całość warsztatów zakończyła się realizacją wspólnego projektu, którym było nakręcenie filmu. Podczas uroczystej gali młodzież oraz zaproszeni przez nich goście – członkowie rodzin, przyjaciele, a także dyrektor szkoły i pedagodzy - mieli możliwość po raz pierwszy zobaczyć efekty pracy – film i zdjęcia z zajęć. Realizatorki projektu podzieliły się swymi refleksjami dotyczącymi wspólnej pracy z gimnazjalistami. Uczestnicy projektu otrzymali dyplomy, upominki oraz dokumentację swojej pracy - zdjęcia i film.
Komentarze:


 
Bardzo fajna inicjatywa i dobrze opisana. Uwaga tylko w przyszłości na banki organizujące konkursy dla przedsiębiorczych - zachęcające do założenia firmy i współpracy z bankiem. Czasem tak to się kończy: http://pamietnikwindykatora.pl/2015/08/26/bank-ustnie-obiecal-gratis-finansowanie-a-teraz-egzekwuje-zaplate-czesci/
Matka (2016-12-29 03:05:19) zgłoś do usunięcia

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Dokładamy wszelkich możliwych starań, aby wpisy nie naruszała niczyich dóbr osobistych. Zastrzegamy sobie prawo do ich usuwania. Jeśli uważasz że któryś z komentarzy powinien być usunięty napisz do nas redakcja@tomaszow.pltomaszow.pl - numer 1 w regionie - zareklamuj się u nas | Redakcja serwisu  tel. 044 724 49 91 redakcja@tomaszow.pl  


Tomaszów Mazowiecki - sylwester