Fanti Fitness Tomasz Łucka

Roland Cieślak szósty w biegu ze startu wspólnego na Mistrzostwach Świata

13 Lutego 2017 00:00:00 Urząd Miasta


Roland Cieślak zajął szóste miejsce w biegu ze startu wspólnego, w ostatniej konkurencji Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim w Gangneung.

 
 

To najlepsza indywidualna lokata biało-czerwonych podczas zakończonych w niedzielę zawodów. Inni tomaszowscy panczeniści triumfowali w Pucharze Świata Juniorów w Erfurcie.

Roland Cieślak, zawodnik KS Pilica Tomaszów Mazowiecki prowadzony przez trenerów Jolantę i Wiesława Kmiecików, przebojem wdarł się do kadry narodowej seniorów. 6 miejsce na Mistrzostwach Świata w łyżwiarstwie szybkim daje mu duże szanse na udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Korei.

Inni tomaszowscy panczeniści wzięli udział w finale Pucharu Świata Juniorów w Erfurcie. W sobotę (11 lutego) drużyna kobieca w składzie Karolina Bosiek, Karolina Gąsecka i Natalia Jabrzyk (wszystkie zawodniczki KS Pilica Tomaszów Mazowiecki) zdobyły brązowy medal i ustanowiły nowy rekord polski Juniorek (3: 14,57s). Zwyciężyły Holenderki przed Chinkami. Co więcej, Kaja Ziomek na dystansie 500m zajęła 5. miejsce uzyskując najlepszy wynik w tym sezonie (39,90s). Drużyna męska w składzie Mateusz Owczarek (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki), Artur Janicki (Błyskawica Domaniewice) i Dawid Burzykowski (GKS Stoczniowiec Gdańsk) zajęła 6 miejsce również ustanawiając nowy rekord polski juniorów (4;01,48s) . Zwyciężyła Holandia, przed Japonią i Chinami. Damian Żurek (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki) zajął 12 miejsce na 500m (37,07).

W drugim dniu zawodnicy startowali na dystansach 1000m i 3000m oraz w masstarcie. Na tym drugim dystansie, drugie miejsce zajęła Karolina Bosiek (4;21,81s), a Karolina Gąsecka była czwarta (4: 22,62 s) poprawiając swój rekord życiowy. Natomiast 7. miejsce na 1000m zajęła Kaja Ziomek. Z kolei Natalia Jabrzyk była 6. w biegu masowym. Na dystansie 3000m drugie miejsce zajęła Karolina Bosiek, a Karolina Gąsecka była piąta. Wśród juniorów, w biegu 100 m czternastą pozycję zajął Mateusz Owczarek (1;13,68).

Za tydzień odbędą się Mistrzostwa Świata Juniorów w Helsinkach.

Fot. Jolanta Kmiecik
Komentarze:Brak komentarzy

Dodaj komentarzTreść komentarza:
podpis:

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Dokładamy wszelkich możliwych starań, aby wpisy nie naruszała niczyich dóbr osobistych. Zastrzegamy sobie prawo do ich usuwania. Jeśli uważasz że któryś z komentarzy powinien być usunięty napisz do nas redakcja@tomaszow.pltomaszow.pl - numer 1 w regionie - zareklamuj się u nas | Redakcja serwisu  tel. 044 724 49 91 redakcja@tomaszow.pl  


Tomaszów Mazowiecki - sylwester