Fanti Fitness Tomasz Łucka

Wystawa fotografii w GOK

16 Lutego 2017 00:00:00 Gminny Ośrodek Kultury w Ujeździe


Walentynkowy tydzień z GOK rozpoczął się od wernisażu wystawy fotografii ślubnych, które pochodzą ze zbiorów archiwum etnograficznego Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego.

Ponad 40 zdjęć prezentuje pary, które stanęły na ślubnym kobiercu w Rawskiem i Opoczyńskiem w pierwszej połowie XX w.

Korzystając z okoliczności „okołowalentynkowych” autor wystawy, Michał Adam Pająk, instruktor GOK i pracownik Muzeum w Tomaszowie, wygłosił wykład dotyczący różnych aspektów zjawiska, które nazwał „miłością ludową”. Oczywiście w polskiej tradycji czas miłości przypadał raczej na sezony cieplejsze, ale korzystając z popularności walentynek była to okazja do przypomnienia, że nasi przodkowie też przykładali do miłości niezwykle dużą wagę. Przed południem odbyła się prelekcja dla młodzieży a po południu z tematem zostali zapoznani starsi odbiorcy. Wystawę można oglądać przez najbliższy miesiąc w hallu Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe.
 

 
Komentarze:Brak komentarzy

Dodaj komentarzTreść komentarza:
podpis:

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Dokładamy wszelkich możliwych starań, aby wpisy nie naruszała niczyich dóbr osobistych. Zastrzegamy sobie prawo do ich usuwania. Jeśli uważasz że któryś z komentarzy powinien być usunięty napisz do nas redakcja@tomaszow.pltomaszow.pl - numer 1 w regionie - zareklamuj się u nas | Redakcja serwisu  tel. 044 724 49 91 redakcja@tomaszow.pl  


Tomaszów Mazowiecki - sylwester