Fanti Fitness Tomasz Łucka

Ogólnopolska Akademia Bilardowa. III miejsce dla uczniów SP13

13 Lutego 2017 00:00:00 Urząd Miasta


Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 w Zespole Szkolno -Przedszkolnym nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim zajęli III miejsce w turnieju finałowym Ogólnopolskiej Akademii Bilardowej PZBil oraz ukończyli z wyróżnieniem Akademię Bilardową BSW 6-16-60.

 
 

  Była to ogólnopolska akcja promująca sport bilardowy w środowisku szkolnym, która po raz kolejny odbyła się pod patronatem MSiT oraz PZBil. W turnieju finałowym  uczniowie: Wiktoria Wydrzyńska, Jan Wójcik, Krzysztof Kozera oraz Emil Stolarczyk  wywalczyli drużynowo ex. III miejsce.   Aby tego dokonać  musieli poprawnie odpowiedzieć na kilkanaście pytań z historii sportu bilardowego oraz wykonać jak najlepiej kilkadziesiąt punktowanych zagrań o różnej skali trudności.  Najlepsze wyniki osiągnęli zawodnicy z województwa: łódzkiego, świętokrzyskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz  warmińsko-mazurskiego. Ostatecznie województwo łódzkie zdeklasowało  pozostałe szkoły z innych województw i kolejno na podium stanęli uczniowie z Czerniewic, Rękoraja i Tomaszowa Mazowieckiego.

Uczniów  szkolił nauczyciel w-f  i trener PZBil  Dariusz Kobacki, a zajęcia bilardowe odbywają się w Szkole Podstawowej nr  13 w ramach  Uczniowskiego Klubu Sportowego 13 JOKER.

w zał. foto D. Kobacki
Komentarze:Brak komentarzy

Dodaj komentarzTreść komentarza:
podpis:

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Dokładamy wszelkich możliwych starań, aby wpisy nie naruszała niczyich dóbr osobistych. Zastrzegamy sobie prawo do ich usuwania. Jeśli uważasz że któryś z komentarzy powinien być usunięty napisz do nas redakcja@tomaszow.pltomaszow.pl - numer 1 w regionie - zareklamuj się u nas | Redakcja serwisu  tel. 044 724 49 91 redakcja@tomaszow.pl  


Tomaszów Mazowiecki - sylwester