Absolutny rekord !37 medali dla KS Pilica Tomaszów Mazowiecki

682

Na torze lodowym w Sanoku zawodnicy KS Pilica Tomaszów Mazowiecki pokazali co daje ciężka praca i długie treningi. Panczeniści pobili absolutny rekord zdobywając 37 medali oraz zwycięstwo w klasyfikacji klubowej podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2018.

W pierwszym dniu zmagań reprezentanci naszego miasta zdobyli 10 medali na dystansach 500m dziewcząt i chłopców oraz 1500m dziewcząt i 3000m chłopców.

Natalia Jabrzyk zdobyła złoty medal na 500 m oraz srebrny na dystansie 1500m. Złoto zdobyła również Karolina Gąsecka ( dystans 1500m) oraz srebro ( 500m). Olga Kaczmarek w swojej kategorii wywalczyła pierwsze miejsce na 500m oraz brąz na 1500m.

Jakub Piotrowski (junior A1) zdobył złoty medal na 3000m, na pierwszej pozycji na dystansie 500m oraz drugiej na 3000 m uplasował się Damian Żurek. Wiktor Grzybek wywalczył złoto na 500m w swojej kategorii junior B2.

W sobotę zawodnicy KS Pilica również nie mieli sobie równych stając na podium aż 9 razy!

Kolekcje swoich krążków poszerzyli o złoty medal w kategorii juniorek B Natalia Jabrzyk ( 1000m) oraz o brązowy w drużynie z Jagodą Owczarek i Izą Tejchman.

W kategorii juniorek A na 1000 m Olga Kaczmarek wywalczyła złoty medal, Karolina Gąsecka srebrny i złoty medal zdobyły w drużynie jadąc razem z Patrycją Mormus. Start w kategorii junior B na 1500m dał Wiktorowi Grzybek drugie miejsce na podium, natomiast w kategorii junior A na tym samym dystansie Jakub Piotrowski zdobył srebro, a Damian Żurek brąz.

Jakub i Damian jadący z Filipem Kowalskim w biegu drużynowym wywalczyli wicemistrzostwo Polski.

Ostatni dzień zawodów pokazał, że nasi Panczeniści nie mają sobie równych! 18 medali jednego dnia to zdecydowany powód do radości. wyścig na 1000m Damian Żurek w swojej kategorii zakończył zdobywając złoty medal, Wiktor Grzybek ( junior młodszy) na drugiej pozycji.

3 km zdecydowanie należały do tomaszowianek! Złotą juniorką została Karolina Gąsecka, srebro zdobyła Olga Kaczmarek.

Bezkonkurencyjna Natalia Jabrzyk (juniorka młodsza) triumfowała na podium.

W biegu na 5 km juniorów złoto wywalczył Jakub Piotrowski, a brąz Damian Żurek.

Bezkonkurencyjna Karolina gąsecka ponownie zdobyła pierwsze miejsce, wyprzedzając Olgę Kaczmarek. W juniorkach młodszych „złota” okazała się Natalia Jabrzyk.

Źródło: Urząd Miasta