AWANTURA DOMOWA ZAKOŃCZYŁA SIĘ ZARZUTAMI NARKOTYKOWYMI

0
293

Policjanci podczas interwencji domowej ujawnili na strychu budynku mini uprawę konopi indyjskich. Zabezpieczono susz i rośliny. 30-letni „plantator” trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

5 lutego 2018 r. przed godziną 13.00 policjanci interweniowali w jednym z domów na terenie gminy Czerniewice.  Doszło tam do awantury pomiędzy lokatorami. W trakcie wykonywanych na miejscu czynności funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że na strychu budynku może być zorganizowana plantacja konopi indyjskich. Mężczyzna  początkowo upierał się, że nie ma klucza do tej części domu, ponieważ go zgubił. Na miejsce  dotarli  funkcjonariusze wydziału kryminalnego tomaszowskiej komendy. Na strychu policjanci ujawnili szafę materiałową zapinaną na suwak, wewnątrz której rosło 5 krzaków konopi indyjskich o wysokości około 90 cm. Dogrzewane były lampami i nawilżane. Dodatkowo zabezpieczono podczas przeszukania ponad 92 gramy gotowego suszu marihuany.

30-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za które grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP