Bilardziści z SP nr 13 Mistrzami Polski

574

Autor: UM

Podczas Bilardowych Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych odbywających się w dniach 20-22.09.2019r. w Żninie zawodnicy UKS 13 JOKER wywalczyli  5 medali.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Tomaszowie Mazowieckim przez 8 lat stawali na II i III miejscu podium.  Tytuł mistrzowski zdobył Jacek Pietrzyk (SP13) a  brązowy medal wywalczył Mateusz Filip (SP12). W kategorii dziewcząt na 3 miejscu podium stanęła Sonia Porczyk (SP13). Największą niespodziankę sprawiła drużyna dziewcząt: Karolina Rutkowska (SP13), Sonia Porczyk (SP13) Magdalena Bierzgalska (SP10), wygrywając całe zawody. Wzorowo zagrali także chłopcy: Krzysztof Kozera, Jacek Pietrzyk, Mateusz Filip, Wiktor Czech którzy w grach drużynowych po raz drugi z rzędu wywalczyli tytuł wicemistrza Polski UKS.  Zespoły przygotowali: Dariusz Kobacki, Michał Bierzgalski i Mariusz Skoneczny