BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU – Strefa Walki Tomaszów Maz.

732
7 lutego w Borzęcinie pod Bochnią został rozegrany Puchar Polski Juniorów i Młodzieżowców w Ju-Jitsu Ne Waza (walka w kimonach), który był również kwalifikacją do MŚ. Tomaszowski klub był reprezentowany przez jednego juniora – Sergiusza Jaśniewskiego w kat +81kg, który wygrał swoją kategorie wiekową i zdobył Puchar Polski Juniorów.

21-22 lutego w Luboniu pod Poznanie zostały rozegrane V Mistrzostwa Polski Jiu Jitsu No-Gi (walka bez kimon), które były drugą co do wielkości imprezą tego typu na świecie zaraz po MŚ – wystartowało ok. 1100 zawodników.  Nie zabrakło tam zawodników Strefy Walki  Tomaszów Mazowiecki, którzy zdobyli 3 medale w tym dwa tytuły Mistrzów Polski.

Mistrzostwo Polski – złoty medal w kat. +63 Junior – młodszy – Sergiusz Jaśniewski
Mistrzostwo Polski – złoty medal w kat. -79,5kg Białe Pasy Masters (+30 lat) – Dmitry Gushkevich
V-ce Mistrzostwo Polski – srebrny medal w kat. -66,5kg Białe Pasy Kobiet – Katarzyna Kuszewska

Były to dopiero jedne z pierwszych zawodów w tym roku. W planach jest jeszcze kilka ważnych startów w tym sezonie, między innymi: II Grand Prix Polski BJJ (7.03), XI Mistrzostwa Polski ADCC (28-29.03), XIII Puchar Polski BJJ (maj).

Podziękowania dla Pana Adama Staruszkiewicza, firmy Niewiadów oraz Firmy Boro za pomoc dla klubu.

Osoby zainteresowanie Brazylijskim Jiu-Jitsu, treningami oraz wsparciem dla sekcji zapraszamy na: