Dlaczego lakiery hybrydowe są lubiane?

Wielu mężczyzn i niezdecydowanych kobiet zastanawia się, dlaczego niektóre panie wybierają manicure hybrydowy i korzystanie z lakierów hybrydowych, zamiast tradycyjnego malowania paznokci. Czy to zdrowe? Czy to bezpieczne? Jak się okazuje, hybrydy to jedna z bezpieczniejszych metod dbania o swoje paznokcie, która nie czyni szkód ani dla paznokcia, ani dla zdrowia kobiety. Co więcej, można znacznie zaoszczędzić czas, wykonując je zamiast tradycyjnego codziennego malowania paznokci. W ten sposób lakiery hybrydowe pomagają znacznej części społeczeństwa i pozwalają na poświęcenie czasu kobiet na inne rzeczy.

Jak wybrać lakier hybrydowy?

Dobieranie lakieru hybrydowego nie jest prostą sprawą, z uwagi na to, że na rynku można znaleźć różnorodne marki oraz kolory lakierów hybrydowych. Semilac, Indigo, Neonail, CND Shellac – co brać? Wszystko zależy od osobistych upodobań, chociaż warto też się przyglądać poszczególnym składnikom – w końcu to związki chemiczne, które mogą uczulać lub prowadzić do omdlenia, zwłaszcza w przypadku wrażliwszych osób. Konieczne jest zatem ostrożne podejście do lakierów. Jednak przede wszystkim podstawowym warunkiem wyboru lakieru będzie to, w jaki sposób będzie się prezentował na paznokciach.

Gdzie sobie zrobić hybrydę?

Lakiery hybrydowe są nakładane na paznokcie w profesjonalnych salonach kosmetycznych, ale równie dobrze tę operację można przeprowadzić także w domowym zaciszu lub u znajomej, która para się kosmetyką. Najważniejsze jest to, aby osoba przeprowadzająca zabieg wiedziała, co z czym się je i posiadała lampę z promieniami ultrafioletowymi konkretnej jakości, aby lakier mógł zostać porządnie utwardzony i przetrwał wiele tygodni. A o to w tych lakierach hybrydowych chodzi.

Dobieranie kolorów lakierów hybrydowych

Lakiery hybrydowe, nawet jeśli najlepszej jakości, czasami mogą nie pasować do konkretnego paznokcia. Dlatego dobrze jest dobierać kolor, znając się na rzeczy, lub mając możliwość poprosić kogoś o poradę odnośnie do tego, jaki najlepiej zachować kształt czy kolor paznokcia. Warto brać pod uwagę także wykonywany zawód, w niektórych bowiem nie można posiadać kolorowych paznokci lub dłuższych hybryd z uwagi na niedogodności, jakie by to sprawiło podczas wykonywania pracy. Dobrze dobrany lakier w dobrych warunkach nie będzie odpryskiwał i nie będzie się łatwo zmywał, a szkoda przecież wydawać pieniądze na coś, co szybko zejdzie. Mimo że zabieg lakierowania hybrydowego nie jest kosztowny, to pozostaje jeszcze kwestia czasu przeznaczonego nań.