Do awansu już coraz bliżej…..

1031
Widzew Łódź bez większych problemów pokonał GKS Wikielec 3:0 w meczu kończącym 29. kolejkę I grupy III ligi.

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie nad Turem Bielsk Podlaski przyszedł czas na rywalizację z kolejnym beniaminkiem. Do Łodzi przyjechał zamykający tabelę GKS Wikielec. Właśnie przez wzgląd na miejsce rywali w ligowej tabeli, nikt w Sercu Łodzi nie brał pod uwagę innego rozstrzygnięcia niż pewne zwycięstwo gospodarzy.

Już w 5. minucie wynik meczu otworzył Dario Kristo. Chorwat wykorzystał dogranie z rzutu rożnego i strzałem głową pokonał bramkarza gości. Już dwie minuty później kolejną okazję miał Marek Zuziak, ale jego uderzenie było niecelne. W 11. minucie bliski pokonania Damiana Suszczewicza był Damian Kostkowski, ale piłka po jego uderzeniu odbiła się od poprzeczki. W 21. minucie swojej szansy strzałem z dystansu szukał Kacper Falon, ale futbolówka minęła długi słupek bramki rywali.

W 27. minucie widzewiacy stanęli przed kolejną dobrą sytuacją, ale strzał Mateusza Michalskiego sparował Suszczewicz. Ekspresowym kontratakiem odpowiedzieli goście. Po rajdzie skrzydłowego GKS-u piłkę w polu karnym otrzymał Adrian Płoski, ale uderzył ponad bramką strzeżoną przez Macieja Humerskiego. Trzy minuty później dwójkową akcją w polu karnym gości popisał się duet Zuziak – Demjan, ale strzał piętką byłego króla strzelców ekstraklasy był zbyt lekki, żeby zaskoczyć bramkarza.

Łodzianie cały czas kontrolowali przebieg spotkania. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy idealną centrę z rzutu różnego na bramkę zamienił Damian Kostkowski.

Na tym jednak czerwono-biało-czerwoni nie poprzestali. Tuż przed końcem pierwszej połowy fenomenalne podanie Kacpra Falona wykorzystał Michalski i było 3:0.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. To gospodarze byli stroną przeważającą. W 50. minucie dogodną sytuację na podwyższenie prowadzenia miał Radosław Sylwestrzak, ale uderzył minimalnie niecelnie. Dziesięć minut później Suszczewicz wypuścił piłkę z rąk po uderzeniu Zuziaka. W polu karnym zapanowało zamieszanie, ale żaden z widzewiaków nie zdołał wbić piłki do bramki rywala.

Czas leciał, a rywale opadali z sił. Piłkarze Widzewa spokojnie kontrolowali przebieg spotkania i czekali na kolejne okazje. Korzystając z bezpiecznego rezultatu Franciszek Smuda dokonywał kolejnych zmian. W 66. minucie na boisku zameldował się młodziutki Marcel Pięczek. W 82. minucie drybling w okolicach pola karnego strzałem zakończył Marcin Kozłowski. Jego uderzenie pewnie złapał jednak bramkarz gości. Chwilę później dynamicznie w pole karne GKS-u wbiegał Daniel Mąka, ale w ostatniej chwili niebezpieczeństwo zażegnali obrońcy gości. W 90. minucie ponownie w polu karnym Wikielca znalazł się Kozłowski, ale jego strzał lewą nogą minimalnie minął słupek bramki rywali. Więcej bramek już nie oglądaliśmy. Widzew Łódź pokonał GKS Wikielec 3:0 i powrócił na fotel lidera.

Wygrany przez Widzew Łódź mecz z GKS-em Wikielec na konferencji prasowej skomentowali trenerzy obu zespołów.

Marcin Broniszewski (II trener Widzewa): Bardzo się cieszymy z trzech punktów. Trzy bramki w pierwszej połowie ustawiły przebieg tego meczu. Szkoda, że w drugiej połowie nie było tak klarowanych sytuacji. Gramy jednak na punkty i ten komplet jest najważniejszy. To poprzednie spotkanie wyglądało podobnie, ale nie padło tyle bramek. Musimy wyciągnąć wniosek z tej niebezpiecznej kontry w pierwszej połowie. Takie sytuacje nie powinny się zdarzać.

Arkadiusz Klimek (trener GKS-u): Uczulałem zawodników, żeby w tych pierwszych minutach wytrzymali napór Widzewa. Niestety szybko straciliśmy bramkę i później było nam coraz ciężej grać. Stworzyliśmy sobie jedną sytuację, która była kluczowa dla przebiegu całego spotkania. Sędzia nie podyktował rzutu wolnego i nie ukarał zawodnika gospodarzy ewidentną kartką. Później straciliśmy kolejną bramkę i przewaga Widzewa narastała. Gospodarze wygrali zasłużenie.

Widzew Łódź – GKS Wikielec 3:0 (3:0)