Dożynki Prezydenckie 2018 [PROGRAM, ROZKŁAD JAZDY MZK I PKP]

0
969
Fot. Dariusz Kwapisiewicz

15 i 16 września 2018 roku odbędą się po raz kolejny Dożynki Prezydenckie w Spale. Jest to wydarzenie wieńczące ogromny trud pracy włożony przez polskich rolników podczas ostatnich żniw.

Dwudniowym uroczystościom towarzyszyć będzie szereg atrakcji m.in.: Konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy o Nagrodę Prezydenta, występy zespołów ludowych i gwiazd, a także kiermasze, zabawy dla dzieci oraz Miasteczko Regionów.

Główna część uroczystości, w której udział weźmie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Małżonką, rozpocznie się w niedzielę 16 września uroczystą Mszą św. w Kaplicy Polowej AK.

Program Dożynek Prezydenckich 2018

Sobota, 15 września 2018 roku:

Teren Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale

12.00 – 18.00

Miasteczko Regionów

Kiermasz „Jakość i Tradycja”

Kraina Zabaw dla dzieci

14.30 – 16.30 Konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Centrum Spały

12.00 – 19.00 Stoiska promocyjne gmin Powiatu Tomaszowskiego oraz sponsorów

Niedziela, 16 września 2018 r.

Teren Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale

12.00 – 18.00

Miasteczko Regionów

Kiermasz „Jakość i Tradycja”

Kraina Zabaw dla dzieci

Występy zespołów ludowych (z przerwą podczas Ceremoniału Dożynkowego)

14.00 – 15.15 Ceremoniał Dożynkowy  w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „MAZOWSZE” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Karolinie

od 15.20  Gościniec Prezydencki  (dostępny dla wszystkich gości)

Centrum Spały

11.30 – 19.00  Stoiska promocyjne gmin Powiatu Tomaszowskiego oraz sponsorów

11.30 – 12.40 Msza święta w Kaplicy Polowej AK z poświęceniem wieńców dożynkowych

12.45 – 13.15 Przejście korowodu dożynkowego na miejsce Ceremoniału Dożynkowego

15.30 – 16.25 Koncert Zespołu BOYS

18.40 – 19.00 Konkurs z nagrodami

19.10 – 20.10 Koncert Mateusza Mijala

20.30 – 21.45 Koncert Gwiazdy Wieczoru – Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem

FOTO

Strefa dziecka

Zapraszamy dzieci do specjalnie dla nich przygotowanej strefy. Wśród atrakcji to m. in. :

  • zawody robotów: piłka nożna, mini SUMO, wyścigi,
  • warsztaty młodego naukowca,
  • leśne koło fortuny,
  • ścieżki edukacyjne,
  • fotobudki,
  • zabawy z mapą,
  • bańki mydlane.

Dodatkowo zaplanowano liczne konkursy i zabawy z nagrodami, zabawy plastyczne i rękodzielnicze,  malowanie buziek, skręcanie balonów. Strefa zlokalizowana będzie na terenie stadionu COS w Spale. Dla uczestników przewidziano nagrody i upominki oraz słodkości.

Atrakcje przygotowane zostały przez:

  • Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
  • PGE Obrót S.A.,
  • Przewozy Regionalne Sp. z o.o.,
  • PKN ORLEN,
  • Krajowa Spółka Cukrowa S.A.,
  • Poczta Polska S.A.,
  • Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi,
  • Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim

Bezpłatne połączenia MZK

Miejski Zakład Komunikacyjny w Tomaszowie Mazowieckim Sp. z o.o. zawiadamia  o  uruchomieniu bezpłatnej linii autobusowej w relacji: Tomaszów Maz. – Spała –  Tomaszów Mazowiecki w dniach 15 i 16 września tj.: w sobotę i niedzielę.

Trasa przejazdu: pl. Kościuszki – Centrum (środkowy przystanek), św. Antoniego, Warszawska, Wysoka, Piaskowa dalej do Spały (przystanek przed Zajazdem Spalskim). Trasa przejazdu obowiązuje dla obu kierunków jazdy. Na trasie obowiązują wszystkie przystanki.

FOTO

15 września (sobota)

z przystanku pl. Kościuszki – Centrum  (środkowy przystanek) w kierunku Spały:

11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 16:00, 17:30, 18:30

autobus ze Spały do Tomaszowa Maz. (przystanek PKS przy DK Nr 48):

12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:45, 18:00, 19:00

16 września (niedziela)

z przystanku pl. Kościuszki – Centrum w kierunku Spały:

10:30, 10:35, 10:45, 11:30, 11:45, 12:00, 12:30, 12:45,

13:00, 13:30, 13:45, 14:00, 14:30, 14:45, 15:00, 15:30, 15:45,

16:00, 16:15, 16:30, 16:45, 17:00, 17:15, 17:30, 17:45,

18:00, 18:15, 18:30, 18:45, 19:00, 19:15, 19:30, 19:45,

21:15, 21:15, 21:15, 21:30.

autobus ze Spały do Tomaszowa Maz. (przystanek PKS przy drodze DK Nr 48):

11:00, 11:05, 11:15, 12:00, 12:15,  12:30, 13:00, 13:15, 13:30, 14:00, 14:15, 14:30, 15:00, 15:30, 16:00, 16:15, 16:30, 16:45, 17:00, 17:15, 17:30, 17:45, 18:00, 18:15, 18:30, 18:45, 19:00, 19:15, 19:30, 19:45, 20:00, 20:30, 21:45, 21:45, 21:45, 22:00.

Rozkład jazdy pociągów

foto

Łódź Kaliska – Tomaszów Mazowiecki – Spała – Tomaszów Mazowiecki – Łódź Kaliska

Nr pociągu 12207 22203 22235 22207
Termin kursowania 15-16.09.2018
Łódź Kaliska o 08.30
Łódź Pabianicka o 08:36
Łódź Chojny o 08:41
Łódź Dąbrowa o 08:45
Łódź Widzew o 08:53
Łódź Andrzejów o 08:58
Gałkówek o 09:05
Żakowice Płd. o 09:10
Tomaszów Maz. o 09.34 11.35 14.00 17.00
Spała p 09:48 11:49 14:14 17:14

 

Nr pociągu 22200 22208 22204 21206
Termin kursowania 15-16.09.2018
Spała o 11:00 13:00 16:30 18:00
Tomaszów Maz. o 11:14 13:14 16:44 18.24
Gałkówek o 18.52
Łódź Andrzejów o 18.59
Łódź Widzew o 19.05
Łódź Dąbrowa o 19.10
Łódź Chojny o 19.16
Łódź Pabianicka o 19.20
Łódź Kaliska p 19:25