Dron – jak wybrać właściwy model?

0
538

Obecnie drony cieszą się niebywałą popularnością. Nic dziwnego, że każdy chce wiedzieć, który model wybrać. Nie czekaj i sam sprawdź, czym kierować się przy wyborze drona i dowiedz się, gdzie go kupić.

Kiedy drony nieśmiało wchodziły na rynek, ich dostępność była dość mocno ograniczona. Wówczas nikt nie musiał zastanawiać się, który dron wybrać, bowiem z zaledwie kilku dostępnych na rynku modeli każdy wybrał ten, którego cena mieściła się w domowym budżecie. Jednak dziś, kiedy dostępne w wielu sklepach, niezliczone modele różnego rodzaju dronów kuszą niebanalnym wyglądem i korzystną ceną okazało się, że wybór nie jest tak prosty, jak mogłoby się początkowo wydawać. Finalną decyzję utrudnia fakt, że każdy rekomenduje inny model, a wszystkie z nich wydają się być godne uwagi. Jeśli każdy poleca ci co innego, a ty wciąż nie wiesz, co wybrać dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie drona.

Dron – czym kierować się przy jego zakupie?

Przeznaczenie sprzętu
Wbrew opinii wielu, przeznaczanie drona nie powinno pozostać bez znaczenia. A wszystko dlatego, że inny model wybierze profesjonalny fotograf, doświadczony kamerzysta czy sportowiec nagrywający swoje wyczyny, a na dron o zupełnie innej budowie, masie i wielkości zdecyduje się ktoś, dla kogo będzie on tylko nowoczesną zabawką. Jednak bez względu na to, jak wygląda i do czego posłuży nam latający sprzęt, warto pamiętać o przepisach prawa, które od pewnego czasu regulują kwestie użytkowania drona.

Cena
Niektórzy wciąż twierdzą, że przy zakupie drona cena nie powinna grać roli. Jednak ta dla wielu wciąż pozostaje elementem determinującym finalny wybór. I słusznie. Dziś na rynku dostępne są drony za 1 000, jak i te, za które zapłacimy 10 000 złotych. Jeśli dany model ma stanowić dla nas jedynie element relaksu po ciężkim dniu pracy, początkowo warto zdecydować na tani dron dla początkujących. Za to drogie i te ze średniej półki cenowej modele doskonale sprawdzą się wśród osób, które wykorzystują drony do konkretniejszych celów, na przykład do nagrywania filmów czy tworzenia profesjonalnych fotografii.

Jakość wykonania
Bez względu na cenę, zawsze warto zwracać uwagę na element, jakim jest jakość wykonania drona. Nikt przecież nie chce, aby jego sprzęt rozpadł się na kawałki już przy pierwszym, niezbyt zgrabnym lądowaniu. Na szczęście modele wykonane z dobrej jakości materiałów nie muszą być drogie! Solidne drony można znaleźć za lekko ponad tysiąc złotych i znajdują się one zazwyczaj w sprawdzonych sklepach Internetowych, takich jak na przykład sklep https://www.aze.com.pl/

Dodatkowe akcesoria do drona – czy warto się na nie zdecydować?

Rzeczywistość niejednokrotnie pokazała, że zawsze warto zdecydować się na dodatkowe akcesoria do drona. Dodatkowe śmigła, osłony śmigieł, a także zapasowe akumulatory oraz ładowarka do nich często okazywały się wręcz zbawienne dla niejednego właściciela latającego sprzętu i chroniły go przed niemiłymi konsekwencjami niespodziewanych wydarzeń.