Dziewczęta z SP 10 vice mistrzyniami województwa łódzkiego w piłce siatkowej.

979

Autor: SP Nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków

12 lutego 2020 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków w Tomaszowie Maz. odbył się półfinał zawodów wojewódzkich w piłce siatkowej dziewcząt czwórek (rocznik 2007 i młodsze). Rywalizowały ze sobą zespoły: SP z Opoczna, SP z Koluszek, SP z Sulejowa i SP 10 Tomaszów Maz. Grano systemem każdy z każdym. Zwycięzcą rozgrywek zostały dziewczęta z SP 10 wygrywając wszystkie spotkania w stosunku 2:0 w setach.

Kolejny szczebel rywalizacji to finał wojewódzki, który odbył się 18 lutego w Łodzi. W finale wojewódzkim rywalizowało 6 zespołów podzielonych na 2 grupy. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 10 w pierwszym meczu w grupie pokonały zespół z Aleksandrowa Łódzkiego 2:1,następnie zwyciężyły 2:0 w setach drużynę  Rawy Mazowieckiej i wygrały swoją grupę awansując do wielkiego finału. Tam przegrały z najlepszą drużyną turnieju SP 1 w Łasku, tym samym zdobywając srebrny medal.

Brawa dla zespołu, który wystąpił w składzie: Pilecka Oliwia, Brzezińska Jowita, Kaczmarek Natalia, Ziułkowska Sandra, Kwaśniczko Amelia, Bożyk Agata, Stroińska Julia, Migała Martyna, (Stawiana Daria wystąpiła w ½  województwa). Opiekunem zespołu był Dariusz Rogulski, zaś trenerem siatkarek Krzysztof Filipowicz.