Faworyci nie zawiedli

619
W zawodach startowało łącznie  347 zawodników z 18 klubów w tym z Ukrainy i Białorusi. Tomaszów  Mazowiecki  reprezentowała  grupa  47 zawodników  IUKS  ,,Dziewiątka”  z czego 31 zawodników  startowała w TMP w kat. od junior A do juniora C. Tomaszowianie zdobyli  łącznie  17 medali Torowych Mistrzostw Polski i  5 medali  w Międzynarodowym Pucharze Słomczyna.

Najlepiej zaprezentowała się Gąsecka Karolina  w kat. Juniorek B, która  zdobyła  5 medali:  indywidualnie 1 złoty w biegu na 3000m na punkty i 3 srebrne na 1000m,  5000m i w wieloboju. W  sztafecie amerykańskiej  na 3000m  w tej kategorii wywalczyła wraz z Igą Kapruziak  i Katarzyną Ulkowską  srebrny medal.Po 5 medali sięgnęła druga nasza zawodniczka Karolina Bosiek startująca w kategorii Kadetek. Indywidualnie 2 srebrne medale na 500m i 3000m na punkty, 2 brązowe na 5000m na eliminacje i w wieloboju. W sztafecie amerykańskiej pechowy upadek Karoliny spowodowany przez zawodniczkę z Olsztyna  pozbawił naszą sztafetę  złotego medalu. Jadący w składzie zespół: Bosiek Karolina, Janrzyk Natalia, Tejchman Iza ostatecznie zdobył brązowy medal. Kolejnym medalistą Torowych mistrzostw Polski  został Mateusz Owczarek  z dorobkiem 3 medali, startujący w kat. Juniora A. Zawodnik zdobył srebrny medal na dyst. 10 000m na punkty i 2  brązowe medale na 1000m i w wieloboju. Indywidualnie dwa  kolejne  brązowe  medale zdobył   startujący w kat. Kadet  Jakub Piotrowski, na dystansach 5000m na eliminacje i 3000m na punkty. W tej kategorii zawodnicy IUKS ,,Dziewiątka”  zespołowo  zdobyli jeszcze srebrny medal w sztafecie amerykańskiej  jadącej w składzie Piotrowski Jakub, Kacperek Patryk, Ślusarski Oskar. Do medalowego dorobku  IUKS ,,Dziewiątka”  w Torowych Mistrzostwach Polski   brązowy medal dorzuciła  sztafeta amerykańska  Juniorek C  jadąca w składzie Kopacz Daria, Owczarek Jagoda, Krześlak Natalia. Poza miejscami medalowymi  na wyróżnienie zasługują zawodnicy, którzy powalczyli  o miejsca  w pierwszej szóstce w swoich kategoriach na poszczególnych dystansach w  wieloboju i sztafetach: kadetka Jabrzyk Natalia: 4m  w biegu na punkty i w wieloboju, 6m na 300m i 500m; Juniorki A: Aleksandra Kapruziak 4 m na wszystkich dystansach i w wieloboju; Natalia Kowalska 5 m na wszystkich dystansach i w wieloboju; kadet Kacperek Patryk: 5 m na dyst. 5000m na eliminacje i 3000m na punkty; Junior B Żurek Damian:  6m na dyst. 3000m na punkty, a pechowy upadek pozbawił tego zawodnika  walki o medal na dyst. 1000m; kadet Kowalski Filip:  6m  na dyst. 5000m na eliminacje  i 3000m na punkty; sztafeta Juniorów C  w składzie  Kępa  Jakub, Brzostowicz Jakub, Rybiński Kamil:  5m.
O pechu może też mówić sztafeta IUKS ,,Dziewiątki”  Juniorów B w składzie Żurek Damian, Ostałowski  Bartłomiej , Kowalski Filip, mająca pewny medal,  która po kolizji z inna sztafetą nie zmieściła się ze  zmianą  w strefie i została zdyskwalifikowana.

W Międzynarodowym Pucharze Słomczyna  startowało 16 zawodników z  IUKS ,,Dziewiątka”. Najlepiej spisał się Szymon Wojtakowski  w kat. Juniora D1, który zdobył  4 medale : 2 złote na dyst. 322m i 500m, srebrny na 1500m  i  brązowy na 1000m. jeden  srebrny medal na dyst.322m  zdobyła Weronika Brajtkrojc  startująca w kat. juniorek D2. Wyróżnić należy Weronikę Pecynę która zajmowała  4 i 5 miejsca oraz Kacpra Abratkiewicza ,którego pechowy upadek przed metą  pozbawił szans na medal w na najkrótszym dystansie. Zawodnicy  IUKS ,,Dziewiątka” przygotowywani byli do startów przez trenerów: Jolantę i Wiesława Kmiecików, Rafała Brzostowicza, Marcina Jabłońskiego  i  Rafała Ślusarskiego.
Tą imprezą zawodnicy  zakończyli starty główne na wrotkach  i kontynuować będą przygotowania  do sezonu łyżwiarskiego. W lipcu zawodnicy  z KS Pilica i IUKS ,,Dziewiątka”  członkowie  kadry Narodowej  wyjadą na  zgrupowanie lodowe do Inzell, a w sierpniu  zawodnicy obu  klubów będą uczestniczyć  w dwóch zgrupowaniach  szkoleniowych  w Objeździe  i  Sanoku.