„GIELkaes” bije Siarkę!

644

Piotr Giel w pojedynkę rozstrzelał Siarkę Tarnobrzeg, dzięki czemu PGE GKS Bełchatów aż 5:2 wygrał sobotni mecz 2 ligi! Dla „Brunatnych” było to trzecie wygrane spotkanie z rzędu, dzięki któremu awansowali na czwarte miejsce w tabeli.

Pojedynek 4. kolejki na GIEKSA Arenie lepiej rozpoczęli goście z Tarnobrzega, którzy już w 10. minucie objęli prowadzenie za sprawą Mateusza Brozia. Tuż przed przerwą zdołał wyrównać Piotr Giel, który wykorzystał górne podanie Łukasza Pietronia i ze spokojem pokonał Karola Dybowskiego.

Na dobre gracze obu drużyn, a głównie napastnik PGE GKS, rozstrzelali się w drugiej odsłonie meczu. Siedem minut po wznowieniu gry indywidualną akcją popisał się Emile Thiakane, który minął dwóch rywali i doskonałym podaniem obsłużył swojego kolegę, który pewnie je sfinalizował.

Cztery minuty później Siarka wyrównała, a Arka Moczadło ponownie pokonał Broź. Bełchatowianie jednak długo nie rozpamiętywali tej straty, bo w 65. minucie ponownie mieli przewagę bramki. Błąd defensywy gości na trzeciego gola zamienił Giel, który chwilę później cieszył się z czwartego trafienia tego wieczoru. Tym razem końcowym podaniem popisał się Robert Chwastek, który kilka minut wcześniej pojawił się na boisku.

Również Chwastek był autorem asysty przy golu Dawida Flaszki, który zakończył sobotni festiwal bramek. 21-letni napastnik ze stoickim spokojem umieścił piłkę przy prawym słupku, co było dla niego siódmym golem w tym sezonie, a czwartym w rozgrywkach 2 ligi.

PGE GKS Bełchatów – Siarka Tarnobrzeg 5:2 (1:1)
Piotr Giel 36., 52., 65., 70., Dawid Flaszka 87. – Mateusz Broź 10. 56.

GKS Bełchatów: Arkadiusz Moczadło – Łukasz Pietroń, Adrian Klepczyński, Michał Bierzało, Marcin Garuch – Bartłomiej Bartosiak (63. Robert Chwastek), Patryk Rachwał (76. Mikołaj Bociek), Marcin Ryszka, Dawid Flaszka, Emile Thiakane (82. Michał Ciarkowski) – Piotr Giel (88. Przemysław Zdybowicz).

Siarka Tarnobrzeg: Karol Dybowski – Jan Grzesik, Dawid Kubowicz, Konrad Stępień, Piotr Witasik, Dawid Witkowski – Mateusz Broź, Mateusz Czyżycki (86. Michał Dawidowicz), Grzegorz Płatek (72. Krystian Furgacz), Konrad Zaradny (56. Kamil Radulj) – Mateusz Janeczko (56. Krzysztof Ropski).

Żółte kartki: Klepczyński, Garuch – Stępień, Płatek
Sędziował: Paweł Kukla (Kraków)