„Glinka Academy” w Tomaszowie

0
588

Tomaszów Mazowiecki, dzięki aktywności i zaangażowaniu Uczniowskiego Klubu Sportowego „13 Joker”, nawiązał współpracę z Fundacją Małgorzaty Glinki i włączył się w działania w ramach programu „Glinka Academy”. Program ten wspiera sekcje mini siatkówki obejmujące  dzieci w wieku 7  – 13 lat.

Inauguracją działań w naszym mieście był XIII-ty Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki dla dzieci „JOKERY Glinka Academy 2018” rozegrany w dniach 24-25 marca w Tomaszowie Mazowieckim i Ujeździe. Organizatorem tej największej  w województwie łódzkim siatkarskiej imprezy dla najmłodszych jest Uczniowski Klub Sportowy „13 Joker” oraz  Fundacja Małgorzaty Glinki – „Glinka Academy”. Turniej, który zgromadził na parkiecie ponad 200 uczestników, wsparło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki.

Zawody rozgrywane były w ramach jubileuszu XX-lecia działalności UKS „13Joker”. W tegorocznej trzynastej edycji turnieju historyczny sukces odnieśli gospodarze imprezy – młodzi siatkarze z „trzynastki”. W kategorii „trójek” pokonali oni  w finale drużynę z Kędzierzyna-Koźla zdobywając po raz pierwszy w tej imprezie złote medale dla swojego klubu. Złota drużyna grała w składzie:

  • Mateusz Gruszka,
  • Adam Poznański,
  • Aleksander  Tokarski.

W kategorii „dwójek” turniej wygrali zawodnicy PSP 11 Kędzierzyn – Koźle, wygrywając w finale 2:0 z drużyną Orliki Międzyrzecz.

W kategorii „singlistów” rozgrywanej również pod patronatem Fundacji „Glinka Academy” triumfował Maciej Tomczyk z Akademii Tomaszowskiej Siatkówki.

MVP turnieju w „trójkach” został wybrany Mateusz Gruszka (UKS 13Joker Glinka Academy), a w „dwójkach” Olek Kopania (PSP 11 Kędzierzyn-Koźle).

„Trzynaście lat czekałem, aby moi podopieczni stanęli na najwyższym podium” – powiedział po ostatnim gwizdku meczu finałowego uradowany trener UKS „13Joker” – Piotr Jedyk  pomysłodawca i koordynator imprezy.

XIII Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki  „JOKERY Glinka Academy 2018” odbył się dzięki wsparciu wielu firm i instytucji, które od kilku  lat współpracują z organizatorami turnieju i aktywnie angażują się w promowanie młodych siatkarskich talentów. Do firm tych należą:

  • Fundacja Polska Siatkówka (Agniesza Cyran)
  • Personal System Service – Tomaszów Mazowiecki (Robert Socha)
  • Pizzeria Capone – Tomaszów Mazowiecki (Małgorzata Gadaj)
  • Kumart – studio reklamy – Tomaszów Mazowiecki (Łukasz Muszyński)
  • Rembor General z o.o. Sp. k.– Tomaszów Maz (Piotr Panfil)
  • Bank Pekao SA – Tomaszów Maz (Anna Jedyk)
  • Firma Ośniecki – kominki  (Tomasz  Ośniecki)
  • Towarzystwo Przyjaciół Dzieci przy SP13 (Katarzyna Kowalska)
  • Rada Rodziców przy SP 13 (Karolina Ambrozik).

Organizatorzy imprezy dziękują również osobom, które swoją pracą kreują wizerunek turnieju  sprawiając, że rokrocznie przyjeżdżają na „Jokery” najlepsze zespoły z całej Polski.  Do osób tych należą:

  • Anna Musierowicz – obsługa foto Anna Żak Photography)
  • Dariusz Gajewski – obsługa video
  • Sylwia Tomczyk –  trener formacji tanecznej  „ Ale o co chodzi ” (Ujazd)

Nad całością od strony organizacyjnej i sportowej czuwała Anita Przybysz -Wójciak wicedyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1  w Tomaszowie Mazowieckim oraz  Piotr Jedyk  i Dariusz Kobacki – trenerzy UKS 13 Joker.  Opiekę medyczną nad uczestnikami turnieju sprawowali ratownicy medyczni – Paweł Kubacki  i Robert Baran.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów turnieju.

Klasyfikacja XIII-go Ogólnopolskiego Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt i Chłopców                                                                            „JOKERY Glinka Academy 2018”

kategoria „3-ki”

  1. UKS 13 Joker Glinka Academy Tomaszów Mazowiecki
  2. PSP 11 Kędzierzyn Koźle
  3. RadwanSport Kraków
  4. Saska Warszawa
  5. MOS Wola Warszawa
  6. Wrzos Międzyborów
  7. Volley Team Żychlin
  8. GOSiR Mrozy
  9. SP13 Tomaszów Mazowiecki III
  10. PSP 11 Kędzierzyn Koźle
  11. UKS 13 Joker Glinka Academy Tomaszów Mazowiecki II
  12. UKS 13 Joker Glinka Academy Tomaszów Mazowiecki III
  13. SP13 Tomaszów Mazowiecki
  14. GOSiR Mrozy
  15. SP13 Tomaszów Mazowiecki III
  16. Volley Team Żychlin III
  17. Volley Team Żychlin II
  18. Wrzos Międzyborów II
  19. SP13 Tomaszów Mazowiecki IV
  20. Wrzos Międzyborów III

kategoria „2-ki”

  1. PSP 11 Kędzierzyn Koźle
  2. Orliki Międzyrzecz
  3. Sikret Gliwice
  4. MOS Wola Warszawa
  5. MUKS Jedynka Rawa Mazowiecka I
  6. Orliki Międzyrzecz II
  7. PSP 11 Kędzierzyn Koźle II
  8. Perła Złotokłos
  9. KS Saska Warszawa
  10. MUKS Jedynka Rawa Mazowiecka III
  11. SP12 KS Lechia Tomaszów Mazowiecki
  12. MUKS Jedynka Rawa Mazowiecka II
  13. UKS Korona Bełchatów II
  14. Akademia Tomaszowskiej Siatkówki
  15. SP12 KS Lechia Tomaszów Mazowiecki
  16. KS Saska Warszawa II
  17. Sikret Gliwice II
  18. SP 13 KS Lechia Tomaszów Mazowiecki
  19. SP 12 KS Lechia Tomaszów Mazowiecki III
  20. MUKS Juvenia Rawa Mazowiecka II
  21. UKS Korona Bełchatów I
  22. UKS 13Joker Glinka Academy Tomaszów Mazowiecki IV
  23. JKS Jastrzębie
  24. MUKS Juvenia Rawa Mazowiecka I
  25. UKS 13Joker Glinka Academy Tomaszów Mazowiecki II
  26. UKS 13Joker Glinka Academy Tomaszów Mazowiecki III
  27. Sikret Gliwice III
  28. UKS 13Joker Glinka Academy Tomaszów Mazowiecki I
  29. SP 13 KS Lechia Tomaszów Mazowiecki II
  30. UKS 13Joker Glinka Academy Tomaszów Mazowiecki V
  31. PSP 11 Kędzierzyn-Koźle III

kategoria „ 1- ki”

  1. Tomczyk Maciej – Akademia Tomaszowskiej Siatkówki
  2. Przybyłkowicz Jakub – Akademia Tomaszowskiej Siatkówki
  3. Wąs Alicja – UKS 13Joker Glinka Academy Tomaszów Maz
  4. Pająk Michał – UKS 13Joker Glinka Academy Tomaszów Maz

Ambrozik Oliwier – UKS 13Joker Glinka Academy Tomaszów Maz

Miko Milena – UKS 13Joker Glinka Academy Tomaszów Maz

  1. Tomczyk Iga –  UKS 13Joker Glinka Academy Tomaszów Maz

Matusiak Malwina –  UKS 13Joker Glinka Academy Tomaszów Maz

Wójciak Mateusz – SP 12 Tomaszów Maz

10 – 12. Knadel Rafał – SP 12 Tomaszów Maz

Niedźwiecki Szymon – SP 12 Tomaszów Maz

Domański Olgierd –  ATS Tomaszów Maz

13 – 15 Janeczek Felicja – UKS 13Joker Glinka Academy Tomaszów Maz

Chabiera Maciej – SP 12 Tomaszów Mazowiecki

Krawczyk Igor – UKS 13 Joker Glinka Academy Tomaszów Maz

16 – 18 Antosiewicz Zuzanna – UKS 13Joker Glinka Academy Tomaszów Maz

Grabek Miłosz – SP 12 Tomaszów Maz

Milczarek Artur – SP 12 Tomaszów Maz

19 – 21 Wąs Joanna – UKS 13 Joker Glinka Academy Tomaszów Maz

Kędzierski Oliwier – Akademia Tomaszowskiej Siatkówki

Stępień Dawid – Akademia Tomaszowskiej Siatkówki

22 – 24  Korczyński Maciej – SP 12 Tomaszów Maz

Piotrowski Konrad – Akademia Tomaszowskiej Siatkówki

Piechcewicz Bartek – Akademia Tomaszowskiej Siatkówki

25 – 27  Nowak Aleksandra – Akademia Tomaszowskiej Siatkówki

Paduszyńska Kinga – UKS 13 Joker Glinka Academy Tomaszów Maz

Krawczyk Antonina  – Akademia Tomaszowskiej Siatkówki

28 – 31   Bucholz Maja  – Akademia Tomaszowskiej Siatkówki

Komar Michał – Akademia Tomaszowskiej Siatkówki

Jamrożek Oliwia – Akademia Tomaszowskiej Siatkówki

Smejda Alicja – Akademia Tomaszowskiej Siatkówki

Źródło: Urząd Miasta

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o