Piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki pokonali przy świetle własnej publiczności Sokół Aleksandrów Łódzki. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Marcin Mirecki. Po 19. kolejkach tomaszowianie zajmują piąte miejsce w ligowej tabeli.

Od początku spotkania, podopieczni trenera  Grzegorza Dziubka narzucili swój styl gry i częściej utrzymywali się przy piłce. Bramkarza gości próbowali pokonać m.in. Łukasz Bocian,  Adam Gołuński i Łukasz Chojecki. W 32. minucie meczu, Marcin Gawron zagrał piłkę do Marcina Mireckiego, a ten wszedł w pole karne, pewnie minął bramkarza i posłał piłkę do bramki.  Przyjezdni próbowali odrobić straty, tym bardziej, że od 73. minuty grali z przewagą jednego zawodnika. Dwie żółte karki, a w konsekwencji czerwoną, otrzymał Krystian Kolasa. Mimo liczebnej przewagi, goście nie zdołali zdobyć gola i Lechia utrzymała jednobramkowe prowadzenie.

Po 19. kolejce tomaszowianie zajmują 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 34 punktów. W następnej serii meczów zmierzą się w Nowym Dworze Mazowieckim z tamtejszym Świtem, który plasuje się na 9. miejscu. Początek meczu o godz. 18:00 w sobotę, 25 marca.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Sokół Aleksandrów Łódzki 1:0 (1:0)

Bramki: Marcin Mirecki 32

Lechia: Dawid Kędra – Adrian Gołdyn, Wiktor Żytek, Kamil Cyran, Krystian Kolasa – Adam Gołuński (68. Paweł Wolski), Łukasz Bocian, Marcin Gawron, Kamil Szymczak (89. Paweł Magdoń), Marcin Mirecki – Jakub Rozwandowicz

Foto: RKS Lechia

Autor Urząd Miasta