Jak kupić dobrego i taniego drona – poradnik 2019

0
787
jakkupicdobregoitaniegodronaporadnik2019.jpg

Pasjonaci podróżowania zdają sobie sprawę z tego jak ciężko jest kupić odpowiedni sprzęt do udokumentowania swoich wypraw. Chcemy pochwalić się rodzinie i znajomym oraz zwyczajnie mieć pamiątkę wszystkiego tego, co odwiedzamy na swojej drodze. Jest to zupełnie naturalne podejście, a w obecnych czasach wszyscy mamy przecież tendencje do dokumentowania każdej minuty naszego życia. Podobnie wygląda sytuacja osób, które z podróżowania uczyniły swój zawód. Praca zdalna wykonywana w różnych państwach na świecie to co raz bardziej popularny sposób na życie. W tym przypadku brak odpowiedniego aparatu może skutkować gorszymi zarobkami, a nawet utratą danego zlecenia. W poniższym artykule nie będziemy jednak mówić bezpośrednio o aparacie. Dzisiaj skupimy się raczej na jego bardziej rozbudowanej wersji, czyli na dronach. Czym są te magiczne urządzenia, które budzą postrach osób starszych i każdego, kto nie jest fanem technologii? Są to niewielkie statki latające, które nie mają żadnej załogi. Są one wyposażone właśnie w kamerę, dzięki której są w stanie nagrać obraz z dużej odległości i zapewnić nam fantastyczną pamiątkę z wyjazdu.

Ile obecnie kosztują drony? 

ileobecniekosztujadrony.jpg

Jeszcze nie tak dawno temu jedynym czym dysponowaliśmy były tak zwane “selfie sticki”, czyli swego rodzaju kijki stanowiące przedłużenie naszej ręki. W ten sposób mogliśmy wykonywać zdjęcia oraz filmy z daleka i uzyskiwać trochę inny obraz. Teraz jednak wydają się one zupełnym przeżytkiem. Z czego to wynika? Przede wszystkim z faktu, że dron jest dostępny tak naprawdę dla każdego. Nie musisz wydawać na niego kilku tysięcy złotych i oszczędzać przez wiele miesięcy.

Na początek odpowiedzmy sobie może na pytanie, ile kosztuje dron. Wchodząc na stronę https://twoja-elektronika.pl/ możesz łatwo zauważyć, że nie da się tak naprawdę udzielić na to jednoznacznej odpowiedzi. Bez żadnego problemu uda Ci się kupić zarówno bardzo drogi dron, jak i taki którego cena nie powinna stanowić dla nikogo wielkiego problemu. 

W tym konkretnym przypadku bardzo ciekawy jest fakt, że niższa cena wcale nie oznacza, że dany dron jest słabszy jakościowo.Owszem, może się okazać, że np. czas jego pracy będzie krótszy lub rozdzielczość kamery trochę słabsza – ale na pewno nie sprawi to, że dany sprzęt nie będzie nadawał się do użytku. To, ile kosztuje dron jest często związane z np. popularnością danej firmy, a nie ma wcale nic wspólnego z posiadanymi parametrami. 

Drony do 1000 zł – duży wydatek, ale za to pewny

dronydo1000zlduzywydatekalezatopewny.jpg

Jeżeli potrzebujesz kupić sobie sprzęt, który będziesz stosować na co dzień i zależy Ci na naprawdę profesjonalnej kamerze i ogólnym wykonaniu – warto, abyś zainwestować w droższy sprzęt. Jaki dron do 1000 złotych będzie najlepszy? Ponownie, nie sugeruj się tutaj żadną marką. W pierwszej kolejności zwróć uwagę na to, aby twoje nowe urządzenie posiadało bardzo dobrą kamerę. Doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że nawet najdłuższy materiał nie będzie nadawał się do użytku, jeżeli dana kamera posiada słabą rozdzielczość. W ten sposób jedynym efektem końcowym będzie niestety rozczarowanie. 

Kolejnym aspektem jest na pewno wspomniany czas pracy. Dron do 1000 zł powinien być w stanie wytrzymać przynajmniej 20 minut, a najlepiej nawet do około pół godziny! Dzięki temu zyskujesz czas na uzyskanie naprawdę dobrych ujęć, które potem wykorzystasz w swojej pracy lub amatorskim nagraniu. 

Czy do 500 zł kupimy dobrego drona?

czydo500zlkupimydobregodrona.jpg

A jaki dron do 500 zł będzie najlepszy? Kierujemy się tutaj podobnymi aspektami, ale patrzymy raczej na sprzęt do celów typowo amatorskich. Jeżeli chcesz uzyskać fajne nagrania, ale nie muszą one być jakościowo genialne i jesteś w stanie poświęcić trochę więcej czasu na ich stworzenie – taki dron będzie dla Ciebie zupełnie wystarczający. Może on mieć już trochę mniejszy zasięg niż wcześniej wymieniony model, ale w dalszym ciągu uzyskasz dzięki niemu satysfakcjonujące nagranie. Dron do 500 złotych będzie również na pewno posiadał kilka ciekawych trybów, które będą wystarczające do stworzenia czegoś fajnego. 

Ostatnia opcja, czyli drony do 300 zł – nie są złe lecz mają swoje wady 

I na koniec ostatnie, a zarazem najczęściej pojawiające się pytanie – jaki dron z kamerą można kupić do 300 zł? W tym wypadku musimy liczyć się z tym, że nasz sprzęt może już posiadać dosyć mały zasięg i nie być w stanie latać przez długi czas.  Zwracajmy uwagę przede wszystkim na jakość wykonania i w dalszym ciągu rozdzielczość obrazu. Podczas porównywania sprzętów wybierzmy taki dron do 300 zł, który charakteryzuje się najlepszą kamerą. 

Więc jakiego drona wybrać?

wiecjakiegodronawybrac.jpg

Na pytanie o to jaki dron wybrać musisz sobie udzielić odpowiedzi samodzielnie. Tylko Ty wiesz tak naprawdę jakie są twoje potrzeby i do jakich celów planujesz go używać. Pamiętaj, że najgorszym co możesz zrobić będzie próba oszczędzania na sprzęcie przeznaczonym do celów zawodowych i profesjonalnych. Nie możesz wybierać tutaj ceny zamiast jakości, gdyż koniec końców i tak będziesz musiał dopłacić za naprawę lub zakup kolejnego urządzenia. 

Sprzęt do 500 zł to tak naprawdę najlepsza opcja dla każdego, kto chce tylko pobawić się tym urządzeniem i interesuje się wszelkimi gadżetami. Nie obciąży on zbytnio twojego portfela, ale będzie robił satysfakcjonujące nagrania i na pewno używanie go sprawi Ci dużą przyjemność. Na takie urządzenie możesz spróbować nawet złożyć się ze znajomymi, gdyż zwykle nie jest on Ci potrzebny na co dzień. W ten sposób rozłożycie trochę koszty, a jednocześnie w dalszym ciągu będziecie mogli nagrać rodzinną wycieczkę lub wesele koleżanki. 

Najtańsze drony to dobry wybór dla każdego, kto nie jest do końca przekonany czy na pewno faktycznie spodoba mu się kręcenie filmów w ten sposób. Często wydaje nam się, że będziemy coś używać przez cały czas, a potem okazuje się, że nasz zapał przygasa. Z tego względu będzie to idealny prezent dla nastolatka, który często zmienia zdanie i ma skłonność do łatwego niszczenia sprzętów. Taniego drona nie będzie tak bardzo szkoda, a jeżeli początkowe zainteresowanie rozwinie się w prawdziwą pasję – wtedy dopiero można zainwestować w coś lepszego. 

Jak widzisz – wszystko zależy od tego, dlaczego chcesz nabyć swojego drona. Kieruj się własnymi potrzebami i nie inwestuj od razu w coś, co potem będzie tylko stało na półce. Zapoznaj się najpierw z tym jak obsługiwać drona, poczytaj więcej na temat jego funkcji
i parametrów – i podejmij świadomą decyzję dotyczącą tego jaki dron wybrać.