Konwiktorska 6 nadal nieodczarowana

1010

Piłkarze Lechii przegrali z Polonią Warszawa 0:3 (0:1) w spotkaniu kończącym 3. kolejkę I grupy III ligi. Zielono-czerwoni walczyli z gospodarzami jak równy z równym, ale popełniali indywidualne błędy, które zadecydowały o końcowym wyniku.

W pierwszej połowie więcej do powiedzenia mieli gospodarze. Poloniści zepchnęli w pierwszych minutach nasz zespół do defensywy co skutkowało stratą bramki. W 6. minucie w olbrzymim zamieszaniu w polu karnym tomaszowian próbował uratować w trudnej sytuacji Patryk Walasek, ale jego silne wybicie utkwiło w siatce. Lechia próbowała odrobić straty, ale nie potrafiła stworzyć klarownej i groźnej akcji pod bramką Polonii.

Po zmianie stron obraz gry trochę się zmienił. Więcej do powiedzenia mieli lechiści, jednak nie potrafili zaskoczyć Jana Balawejdera. W 60. minucie po szybkiej kontrze Piotra Bukowskiego pokonał Krystian Pieczara. Najlepszy snajper miejscowych wpisał się ponownie na listę strzelców niecały kwadrans później, kiedy popisał się świetnym, bezpośrednim uderzeniem z rzutu rożnego. Niestety po tym trafieniu więcej nic ciekawego się nie działo i nasza drużyna ze stolicy musiała wrócić na tarczy.

W sektorze gości zasiadła liczna grupa kibiców Lechii, która głośno dopingowała zielono-czerwonych. W imieniu Zarządu oraz piłkarzy Lechii serdecznie dziękujemy ze okazane wsparcie.

Polonia Warszawa – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (1:0)

Bramki: Patryk Walasek 6-samobójcza, Krystian Pieczara 60, 73

Lechia: Mateusz Awdziewicz (46. Piotr Bukowski) – Kamil Tlaga, Kamil Cyran, Patryk Walasek, Patryk Jakubczyk (46. Piotr Kornacki) – Jakub Rozwandowicz, Łukasz Bocian, Kamil Szymczak (68. Krystian Kolasa), Artur Golański, Marcin Mirecki (76. Kacper Przedbora) – Bartłomiej Maćczak.

Sędziował: Paweł Jarguz

Wypowiedź trenera Bogdana Jóźwiaka z pomeczowej konferencji prasowej.

Po spotkaniu tradycyjnie odbyła się konferencja prasowa. Na niej sternik Lechii pogratulował gry i rezultatu gospodarzom oraz wskazał słabe aspekty swoich podopiecznych. Poniżej krótkie podsumowanie pojedynku z Czarnymi koszulami przez szkoleniowca zielono-czerwonych.

Bogdan Jóźwiak, trener Lechii: „Gratuluje trenerowi i całej drużynie Polonii gry w dzisiejszym meczu i oczywiście wyniku. Polonia wygrała zasłużenie, była lepsza pod każdym aspektem gry. Przede wszystkim zdominowała nas pod względem motorycznym. Zdecydowane i zasłużone zwycięstwo.

Dla nas jest to bolesna porażka. Przegraliśmy w trzecim meczu 3:0 pierwszy raz, ale może dobrze, że to stało się teraz na Polonii, ponieważ da nam to możliwość złapania trochę dystansu do sytuacji jaka obecnie u nas panuje.”