Lechia przywozi 2 punkty z Sanoka

822

W meczu 3 kolejki rozgrywek o mistrzostwo I Ligi, Lechia pokonała na wyjeździe zespół TSV Sanok 3:2 (25:19, 23:25, 22:25, 25:17, 15:13). MVP meczu został atakujący Lechii – Wiktor Musiał. Gratulujemy Wiktorowi świetnej gry i drużynie pierwszego zwycięstwa w meczu wyjazdowym.

To był bardzo zacięty mecz. Set nr 1, można powiedzieć, to zmasowany atak Lechii na drużynę gospodarzy, której nie udało się wyjść z opresji przegrywając do 19. W setach 2 i 3 o zwycięstwie zadecydowały końcówki. Po trzech setach sanoczanie prowadzili 2:1, ale ich gra stanęła w miejscu. Z dobrej strony w drużynie Lechii raz po raz pokazywał się Wiktor Musiał na ataku i w polu zagrywki. Przyjęcie na dobrym poziomie utrzymywali Michał Błoński i Kamil Gutkowski.Ten pierwszy, popisał się również mocną i skuteczną zagrywką w secie nr 4. To pozwalało Bartłomiejowi Nerojowi na grę kombinacyjną. Jeśli dołożyć dobrze spisujący się tego wieczoru szczelny blok Lechii, to pomału wyłania się cały obraz gry.

W ostatniej, 5 partii, podbudowana doprowadzeniem do remisu w meczu, Lechia, wzorem seta nr 1, przystąpiła do frontalnego ataku na ekipę z Sanoka. Gdy na tablicy pojawił się wynik 5:2, trener TSV poprosił o czas. To posuniecie wybiło Lechię z rytmu i gra w tie-breaku stała się bardzie wyrównana i emocjonująca. Gospodarze szukali jeszcze swojej szansy w samej końcówce (14:13), ale złudzeń pozbawił ich ostatecznie Kamil Gutkowski doprowadzając do zwycięstwa 15:13 i 3:2 w całym meczu.

Dwa punkty przyjechały do Tomaszowa.

Gospodarze po raz kolejny nie zdołali wygrać meczu i musieli zadowolić się jednym punktem. Dla Lechii było to drugie zwycięstwo z rzędu. Dobra gra zespołu napawa optymizmem przed środowym starciem z Aqua Zdrój Wałbrzych.