LECHIA – WARTA 3:1

732
Tomaszowianie od pierwszego gwizdka wyglądali naprawdę dobrze. Wszystkie formacje funkcjonowały bez zarzutu. Już w 12 minucie Lechia wyszła na prowadzenie. Niezawodny Marcin Mirecki popisał się przepieknym mierzonym strzałem w górne okienko bramki przyjezdnych otwierając wynik rywalizacji. Jeszcze zawodnicy Warty nie zdążyli otrząsnąć się po stracie gola, a już ich bagaż w tym meczu zwiększył się do dwóch bramek. W 16 minucie Daniel Potakowski po ładnym prostopadłym podaniu Mireckiego pokonał bramkarza gości i do przerwy Lechia prowadziła 2:0. Po przerwie w 52 minucie mieliśmy największą kontrowersję tego meczu. Najpierw arbiter podyktował wątpliwy rzut wolny dla Warty przed polem karnym, potem piłkarz gości postawił futbolówkę w innym miejscu niż przewinienie i szybko rozpoczął grę. Zaskoczona obrona nie była w stanie zareagować i Warta zdobyła kontaktową bramkę. Do 86 minuty mecz był wyrównany i zarówno Lechia, jak i Warta nie potrafiły stworzyć sobie dogodnych sytuacji do rozstrzygnięcia meczu na swoją korzyść. Wtedy to po dobrym przechwycie w środku pola Jardel podaniem uruchomił Mireckiego, ten wykorzystał swoją szybkość, popędził wprost na bramkę Warty i spokojnym technicznym strzałem zdobył swojego drugiego gola w tym meczu pieczętując tym samym pierwszy komplet punktów w nowym sezonie.

Skład Lechii: Holewiński, Matysiak, Cyran, Matuszczyk, Broniarek, Żytek, Potakowski, Szymczyk, Prusinowski, Mirecki, Jardel

Z ławki: 58 min. Król za Szymczyka, 70 Wiejak za Potakowskiego, 78 min. Stańdo za Prusinowskiego, 89 min Iwańczuk za Żytka