LEGALNE WAGARY – przyjemne z pożytecznym!

Uczniowie klasy 2a wraz z wychowawcą Anną Podskok po raz drugi wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Urząd Miasta „Legalne Wagary”. Młodzież postanowiła aktywnie i pożytecznie spędzić czas wolny, podejmując pracę na rzecz innych, jednocześnie kontynuując współpracę z Ośrodkiem Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Tomaszowie Mazowieckim.

Działalność wolontariuszy polegała na wykonywaniu czynności na rzecz osób niepełnosprawnych w zakresie ułatwiania kontaktów ze środowiskiem poprzez rozmowę i zabawę, wspólne wykonywanie ozdób świątecznych, pomocy dydaktycznych. Uczniowie pomagali również w porządkowaniu terenu dookoła budynku po zimie oraz drobnych pracach remontowych wewnątrz. Czas spędzony w ośrodku był przepełniony radością, zwiększył poczucie wspólnoty oraz podniósł umiejętności interpersonalne.

Podsumowaniem owocnej pracy było wspólne ognisko. Wolontariusze otrzymają nagrody w postaci imiennego biletu na koncert Beaty Kozidrak i zespołu Bajm, który odbędzie się 13 kwietnia w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim.

Źródło: SP Nr 3 im. J. Piłsudskiego