Łódzki Widzew lepszy od Seleccion AFE

938
W trzecim letnim sparingu Widzew pokonał reprezentację Hiszpanów bez klubu 3:1. Bramki dla łodzian zdobyli Mateusz Michalski, Daniel Świderski i Daniel Mąka.

Po Ruchu Chorzów i Stomilu Olsztyn rywalem Widzewa w meczu kontrolnym była reprezentacja Hiszpanów bez przynależności klubowej. Podobnie jak w środę, trener Radosław Mroczkowski podzielił swój zespół na dwie jedenastki.

Widzewiacy rozpoczęli mecz bardzo dobrze. Już w 6. minucie Robert Demjan rozegrał piłkę na skrzydło do Ondreja Kusnira, a ten dośrodkował w pole karne idealnie na wbiegającego Mateusza Michalskiego. Skrzydłowy łodzian pewnie umieścił piłkę w siatce i było 1:0 dla czerwono-biało-czerwonych. Kilka chwil później strzału z dystansu spróbował Sebastian Kamiński, ale bramkarz Seleccion AFE skutecznie interweniował. W 15. minucie piłkę po uderzeniu Alfiego na rzut rożny wybił Maciej Humerski.

W 29. minucie Hiszpanie byli bardzo bliscy wyrównania. Z rzutu wolnego, podyktowanego po faulu Michała Millera na jednym z rywali, poprzeczkę bramki Humerskiego obił Lolo Ivars. W 34. minucie, po przejęciu piłki przez Demjana, prowadzenie Widzewa mógł podwyższyć Kamiński, jednak i tym razem lepszy był golkiper Seleccion AFE. Przed przerwą bramkarzy do interwencji zmusili jeszcze Esteban Ruiz, który zaskakująco uderzył z dystansu, a w drużynie Widzewa – Robert Demjan i Damian Kostkowski, który główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W drugiej połowie na boisku pojawiły się dwie zupełnie inne jedenastki. W 54. minucie Michael Ameyaw doskonale zagrał piłkę do Daniela Świderskiego, ale w sytuacji sam na sam napastnik Widzewa trafił wprost w bramkarza. Kilka chwil później golkiper rywali musiał interweniować najpierw po strzale z dystansu Konrada Gutowskiego, a później – po uderzeniu z ostrego kąta Kamila Bętkowskiego. W 61. minucie rzut wolny z około 20. metrów wykonywał Juanfran, ale piłkę pewnie złapał Patryk Wolański. Dwie minuty później było już 2:0 dla Widzewa. Ameyaw świetnie rozegrał na skrzydło do Marka Zuziaka, ten popędził w stronę bramki i zagrał wzdłuż linii bramkowej do Daniela Świderskiego, któremu pozostało już tylko umieścić piłkę w siatce. W 68. minucie na 3:0 podwyższył Daniel Mąka, który popisał się bardzo precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego z około 25. metrów.

Hiszpanom w samej końcówce udało się jednak zdobyć honorowego gola – piłkę z najbliższej odległości w bramce Wolańskiego umieścił Juanito.

Widzew

I połowa: Humerski – Pigiel, Zieleniecki, Kostkowski, Kusnir, Michalski, Pięczek, Kazimierowicz, Kamiński, Miller, Demjan

II połowa: Wolański – Zuziak, Paszliński, Sylwestrzak, Kozłowski, Mąka, Falon, Ameyaw (Stanek), Gutowski, Bętkowski, Świderski

Seleccion AFE

I połowa: Chiri – Aythami, Quesada, Ruyman, Esteban, Astray, Pallardo, Hereida, Lolo Ivars, Omar, Alfi.

II połowa: Jon Villanueva – Andrada, Corcoles, Ubeda, Juanfran, Manzano, Juli, Cueto, Pipo, Mika, Juanito

Żółte kartki: Mąka – Juanfran