Lokalni Niebanalni. Andrzej Grabowski i kabaret Nowaki wystąpią na Przystani Miejskiej

Po raz 11. w Tomaszowie Mazowieckim odbędzie się Piknik Organizacji Pozarządowych „Lokalni Niebanalni”. 26 sierpnia na Przystani Miejskiej wystąpią m.in. Andrzej Grabowski i Kabaret Nowaki. W ramach tegorocznej edycji wydarzenia zaplanowano również siatkarski piknik z Małgorzatą Glinką „Z pasją po zdrowie”.

Program 11. Pikniku Organizacji Pozarządowych „Lokalni Niebanalni”

14.00 – Kabaret Nowaki
15.00 – prezentacja pikniku „Z pasją po zdrowie”
15.15 –Konkurs Kreatywności Społecznej „Lokalni Niebanalni” – rozdanie nagród
16.00 – występ Andrzeja Grabowskiego
17.00 –Turniej Siatkówki Plażowej, konkurs „Zdrowo na wesoło” – rozdanie nagród

W trakcie tego wydarzenia UKS 13JOKER zorganizuje siatkarski piknik pod hasłem „Z pasją po zdrowie”. Zostanie on podzielony będzie na trzy strefy: sportu, zabaw i zdrowia. W tej pierwszej o godz. 14 rozpocznie się turniej siatkówki plażowej dla dzieci. W ramach atrakcji zaplanowano też gimnastykę dla młodszych i starszych, rodzinne potyczki na wesoło, trening z pierwszoligowymi siatkarzami KS Lechii Tomaszów Mazowiecki oraz aerobic na plaży – występ grupy tanecznej „Ale o co chodzi”.

W strefie zabaw na najmłodszych czekać będzie dmuchany plac zabaw, a w strefie zdrowia funkcjonować będą stanowiska lekarza, fizjoterapeuty i dietetyka. Będzie można uzyskać porady na temat zasad prawidłowego żywienia i znaczenia stosowania ich w życiu codziennym oraz znaczenia prawidłowo zbilansowanej diety w profilaktyce chorób żywieniowo zależnych,  ze szczególnym uwzględnieniem nadwagi, otyłości, cukrzycy, nowotworów. Współorganizatorami tej części Pikniku Organizacji Pozarządowych „Lokalni Niebanalni” są: Glinka Academy oraz Akademia Tomaszowskiej Siatkówki (KS Lechia), a partnerami: Ministerstwo Zdrowia, Gmina Miasto Tomaszów Maz., Klub „Amber”, Firma „Imprezy Art”.

Wydarzenia towarzyszące:

  • Badania Mamograficzne – przed wejściem do Przystanie Miejskiej w godz. 13-17;
  • Rusz Fundusze – strefa doradztwa.