Megazabawa podczas Dnia Sportu w II LO

0
639

Tradycyjnie z okazji Dnia Dziecka, 1 czerwca był w II LO dniem wolnym od nauki. Zamiast tego wszyscy zebrali się na Orliku i – podobnie jak co roku od wielu lat – zorganizowany został Dzień Sportu.

Uroczystość (choć to słowo brzmi zbyt formalnie, biorąc pod uwagę fakt, że nie obowiązywał żaden dresscode ) rozpoczęła się o 9.00. Dyrektor liceum – mgr inż. Tomasz Węgrzynowski przywitał zebranych, a następnie złożył wszystkim uczniom serdeczne życzenia z okazji Dnia Dziecka, życząc udanej zabawy oraz rywalizacji w duchu fair play Uczniowie naszej szkoły, jak i absolwenci, zaczęli od turnieju piłki nożnej, który ostatecznie wygrała klasa II m-f.

Jednocześnie na boisku do koszykówki odbywał się maraton fitness, który poprowadziła Kinga Jasek z Fit Fabric . W tym momencie wszyscy byli już spoceni, wykończeni, ale pełni dobrej energii. Dzięki temu każdy mógł przetestować swoją kondycję, wydzielić trochę endorfin, spróbować czegoś nowego i zmotywować się  do podjęcia którejś z dyscyplin. Na zakończenie odbyły się zawody w przeciąganiu liny, które zaangażowały wszystkie siły klas, łącznie z wychowawcami! – wygrały dziewczęta z II men Zabawa była przednia! Gratulujemy wszystkim, którzy wytrwali do końca, a szczególnie tym, którzy nie mieli wcześniej styczności ze sportem. Myślę, że poczucie satysfakcji po tak aktywnym dniu jest najlepszą nagrodą!

Chcielibyśmy z całego serca podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszego Dnia Sportu. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że jesteście mistrzami! Dziękujemy również za wypożyczony sprzęt, ale przede wszystkim za obecność, za dzielenie się dobrą energią i zachęcenie młodzieży do aktywnego spędzania czasu wolnego! Jest to podziękowanie w imieniu wszystkich Arbuzów, zachwyconych tym, jak ciekawie może aktywność wyglądać, i to nie tylko na filmach czy w stolicy, ale również w II LO.

Źródło: II LO