Na co zwracać uwagę przy wyborze telefonu?

0
2038
Mobile phone in hands closeup. Network addicted concept

Na co zwracać uwagę przy wyborze telefonu?

Obecnie nie wyobrażamy sobie dnia bez telefonu. Pewnie nawet teraz, czytając ten artykuł, swojego smartfona masz w zasięgu wzroku. Prawdopodobnie poszukujesz nowego modelu, bo może obecny zacina się, upadł zbyt wiele razy lub po prostu potrzebujesz zmiany. Na pewno chcesz się dowiedzieć czegoś więcej niż – jaki telefon ma najlepszy aparat. Na co zwracać uwagę podczas wyboru odpowiedniego modelu?

Wytrzymałość baterii

Wyobraź sobie taką sytuację – jesteś daleko od domu, nie posiadasz power banka, masz 2% procent baterii, a czekasz na ważny telefon lub wiadomość. Nikt nie musi sobie tego imaginować, bo wystarczy przywołać wspomnienie. Taka sytuacja zdarzyła się każdemu i warto zrobić wszystko, aby uniknąć jej w przyszłości. Pojemność baterii to coś, na co powinieneś zwracać uwagę podczas wyboru smartfona. Nie ma tu nic skomplikowanego – im większa jest pojemność baterii, tym dłużej wytrzymuje ona bez ładowania, a ty nie musisz się przejmować tym, że twój smartfon za chwilę padnie. Czasami trzeba się kierować praktycznymi względami, a nie tylko tym, jaki telefon ma najlepszy aparat.

Pamięć telefonu

Prawie każdy smartfon dostępny na rynku ma możliwość rozszerzania pamięci. Nie jesteśmy skazani na 2 lub 3 GB. Jeżeli jesteś osobą, która lubi mieć na swoim telefonie milion zdjęć, wiadomości czy kilka playlist z ulubioną muzyką, to wiedz, że 8 GB czy 16 GB to będzie dla ciebie zdecydowanie za mało. Smartfon powinien odpowiadać twoim indywidualnym preferencjom. W tej kwestii nie ma dobrego poradnika – musisz się zdać na siebie. Podobnie jest z pamięcią RAM. Jej ilość odgrywa bardzo ważną rolę w działaniu telefonu, podsystem ten odpowiada bowiem za dobre funkcjonowanie sprzętu. Dostępne urządzenia na ogół oferują od 1 GB do 3 GB pamięci typu RAM. Wybierając telefon, również staraj się kierować swoimi indywidualnymi preferencjami. Jeżeli nie lubisz czekać i chcesz, żeby aplikacje szybko się wczytywały, zadbaj o to, żeby twoje urządzenie miało co najmniej 2 GB pamięci RAM.

Dla miłośników selfie – jaki telefon ma najlepszy aparat?

Jesteś osobą, która musi dokumentować każdą chwilę swojego życia? Z pewnością najważniejsza dla ciebie będzie zatem wiedza o tym, jaki telefon ma najlepszy aparat. Coraz więcej firm wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i stara się, aby kamerki – przednia i tylna – były najwyższej jakości. Warto zainteresować się smartfonami wyprodukowanymi przez firmę Samsung, która przykłada niezwykłą wagę do tego, aby aparaty w jej urządzeniach robiły piękne i ostre zdjęcia, które zachwycą ich odbiorców. Podczas wyboru urządzenia kieruj się przede wszystkim liczbą pikseli, jakie posiada dane urządzenie. To zdecydowanie najprostsza droga do tego, aby wybrać idealny i dostosowany do ciebie sprzęt. Zdjęcia typu selfie będą wychodziły dobrze, jeżeli przedni aparat będzie miał 5-8 megapikseli, a główny powinien mieć ich powyżej 18.