Najlepsi w województwie!

0
238
Uczniowie klasy II m-ch II LO Natalia Gierzkowska i Daniel Wlazło zwyciężyli w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy i Umiejętności „Praca Organiczna 2.0”, zorganizowanym przez Fundację Zakłady Kórnickie pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Opiekunem uczniów jest ich nauczycielka języka polskiego – mgr Marzena Piotroska – Wąs.
 Podstawowym celem konkursu jest zwiększanie świadomości młodzieży w zakresie idei pracy organicznej, popularyzowanie postaw prospołecznych oraz rozwijanie kreatywności uczniów.
W drugim etapie, który miał miejsce  w XXII Liceum im. B.Prusa w Łodzi,  rywalizowały 23 zespoły z całego województwa , wyłonione spośród drużyn zgłoszonych do eliminacji szkolnych. Uczniowie w dwuosobowych zespołach rozwiązywali  test sprawdzający szczegółową  wiedzę na temat działalności fundacji, wielkopolskich pionierów pracy organicznej (Władysławie hr Zamoyskim, Marii Zamoyskiej i ich matce Jadwidze z Działyńskich Zamoyskiej), a także realizacji tego pozytywistycznego  hasła w literaturze XIX wieku.
Natalia i Daniel jako najlepszy zespół wyłoniony w tym etapie będą reprezentować nasze województwo podczas finału w Poznaniu.
Gratulujemy serdecznie i życzymy sukcesu w finale!
Źródło: II LO Tomaszów Mazowiecki