Narodowe Czytanie w SP Nr 3 i ZSP Nr 3

0
196

Autor: ZSP Nr 3 im. Jana Pawła II

W ramach IX edycji ogólnopolskiej akcji  Narodowe Czytanie uczniowie ZSP nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 3 przy ZSP nr 10 (klasa II a i II b) w Tomaszowie Mazowieckim czytali nowelę Bolesława Prusa pt. Katarynka.

Nasi milusińscy koledzy , z pomocą Huberta, Patrycji, Natalii i Moniki z klasy III a Technikum nr 3 o specjalności pożarniczej, odważnie i z dużym zaangażowaniem interpretowali nowelę B. Prusa. Wykazali się również dużą wrażliwością na kalectwo i chorobę niepełnosprawnej bohaterki. Uczyli się tolerancji i współczucia, śledząc zachowania pana Tomasza. W czasie spotkania  nasi uczniowie przybliżyli młodszym kolegom postać autora Katarynki(prezentacja multimedialna)oraz cechy noweli jako gatunku literackiego.

Natomiast uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z młodopolską twórczością Stefana Żeromskiego.  Na zajęciach języka polskiego i wiedzy o kulturze czytali nowelę Rozdzióbią nas kruki, wrony… uzupełnioną prezentacją na temat życia i twórczości Stefana Żeromskiego, wykładem poświęconym genezie noweli oraz  adaptacją filmową w reżyserii Jana Holoubka. W czasie spotkania uczniowie zapoznali się również z cyklem rysunków pt. Wojna(Szakale czy ludzie?) Artura Grottgera.