Natalia Pasińska kajakarka MDK brązową medalistką Mistrzostw Polski

590
Natalia od samego startu plasowała się w czołówce wyścigu. Trasa na jeziorze Drwęckim usytuowana była na 2 dużych okrążeniach po 2000m oraz jednym 1000 metrowym. Po pierwszych 2000m w czołówce oprócz Natalii płynęły jeszcze 3 zawodniczki w tym tegoroczna mistrzyni i wicemistrzyni Polski młodziczek w sprincie z Poznania. Po następnym nawrocie odpadła z czołówki jedna zawodniczka a nasza reprezentantka ze stratą 20 metrów trzymała dystans do prowadzących przeciwniczek. Mimo mocnej końcówki niestety Natalii nie udało się doścignąć tych dwóch utytułowanych już zawodniczek i finiszowała na 3 pozycji zdobywając brązowy medal Długodystansowych Mistrzostw Polski.

Skromną reprezentację naszego klubu w tych regatach stanowili jeszcze Jakub Andryszczak i Marek Rybarczyk, którzy w K-2 5000m młodzików zajęli 10 miejsce, oraz w seniorkach Dominika Pasińska na dystansie 10000 m. zajęła 11 miejsce.

Medal Natalii świetnie się wpisuje w tegoroczne obchody 50 lecia sekcji kajakowej. Po czerwcowych wyścigach weteranów na czwórkach kolejna odsłoną obchodów będzie 29 sierpnia spływ kajakowy na trasie Tomaszów Maz. – Inowłódz. Wszystkich sympatyków kajakarstwa oraz byłychzawodników zapraszamy na tę imprezę. Wszelkich informacji udzielają trenerzy sekcji kajakowej.