Nowe auto dla osób niepełnosprawnych

0
239
Citroen Jumper to model samochodu, który od piątku (8 lutego) będzie służył osobom niepełnosprawnym, uczęszczającym na zajęcia na Warsztaty Terapii Zajęciowej (WTZ), mieszczące się przy ulicy Farbiarskiej w Tomaszowie Mazowieckim.

Samochód został zakupiony w większości z środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), tj. organizacja przekazała na ten cel 85 % całej kwoty, natomiast warsztaty musiały zdobyć 15 % pozostałej sumy. Pomysł zakupu samochodu zrodził się już wcześniej, ale procedury prawne odwlekały czas.

WTZ korzystały wcześniej z usług prywatnego przewoźnika. W zależności od potrzeb były wynajmowane samochody o różnej liczbie miejsc siedzących. Obecnie Citroen Jumper posiada 18 foteli. Gdy nastąpi potrzeba przewiezienia osoby znajdującej się na wózku inwalidzkim, wówczas dwa tylne siedzenia zostają wyjęte.

Nowy samochód to doskonały i bezpieczny środek komunikacyjny dla osób niepełnosprawnych. Będzie służył zarówno tym osobom, które mieszkają w Tomaszowie Mazowieckim, ale również uczestnikom WTZ przy ulicy Farbiarskiej, zamieszkującym powiat piotrkowski i tomaszowski.