I Ogólnopolskie Regaty o Puchar Starosty Tomaszowskiego

832

W sobotę 3 czerwca 2017r przy pięknej słonecznej pogodzie rozegrane zostały I Ogólnopolskie Regaty o Puchar Starosty Tomaszowskiego. W regatach wystartowało 28 jednostek – 14 w kategorii otwarto – pokładowych i 14 w kategorii jachtów kabinowych. Z uwagi na słaby wiatr regaty zakończono po 3 biegach.

I tak w klasie jachtów otwarto pokładowych zwycięzcami Regat o Puchar Starosty Tomaszowskiego zostały załogi:

I miejsce Pogromcy Wazeliny pod dowództwem Sternika Adam Puchalskiego

II miejsce Amore Amore pod dowództwem Sternika Jacek Teteli

III Omega PT P29 pod dowództwem Sternika Wojciech Małagockiego

W klasie jachtów kabinowych:

I miejsce GIN 730 pod dowództwem Sternika Andrzeja Wawrzyńczyka

II miejsce MAK 747 pod dowództwem Sternika Leszka Markowskiego

III miejsce SOLANO pod dowództwem Sternika Ryszarda Standerskiego.

Nagrodami głównymi za zajęcie I miejsca w obu kategoriach były 49′ Telewizory marki Philips, za II miejsce sponsorzy ufundowali rowery , za III miejsce zwycięzcy otrzymali kamizelki ratunkowe oraz wiatromierze. Każda załoga wzięła udział w losowaniu upominków przydatnych każdemu żeglarzowi.

Zdobywcy I miejsca otrzymali pamiątkowe Puchary, szklane statuetki oraz medale.

Tego dnia nie zabrakło tez atrakcji dla dzieci, które zorganizowała Piwnica Kreatywności.

Rozstrzygnięty został konkurs dla dzieci na najładniejsze przebranie pirackie. Zwycięzcami konkursu zostali: