Pasowanie na Ucznia

0
229

„Zaprzyjaźnić się z książkami, dumą swojej szkoły być, ze wszystkimi pierwszakami ślubujemy dziś!” Słowa tej piosenki towarzyszyły pierwszakom ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków w Tomaszowie Mazowieckim składającym w dniu 23 października 2017 roku swoje uczniowskie przyrzeczenie.

Najpierw jednak uczniowie starszych klas poddali maluchy trzem próbom. W pierwszej miały wykazać się znajomością symboli narodowych. Drugą była próba sportowa, podczas której sprawdzali swoją wytrzymałość i szybkość. Do trzeciej próby zaprosiły wróżki: Grzeczność, Pracowitość, Życzliwość, Przyjaźń i Uśmiech.

Nowi uczniowie recytowali wierszyki o treści związanej z pożądanymi w szkole dobrymi cechami ucznia. Udowodniły, że są miłe, grzeczne i znają zasady koleżeństwa. W nagrodę otrzymały skrzyneczki „dobrych uczynków”, w które przez cały rok zbierać będą karteczki z wykonanymi dobrymi uczynkami. Potem w obecności wszystkich zgromadzonych, dzieci odważnie złożyły ślubowanie na sztandar szkoły.

Kolejnym ważnym wydarzeniem dla pierwszoklasistów było pasowanie na ucznia, którego dokonali zaproszeni goście i pani Dyrektor przez symboliczne dotknięcie każdego dziecka ,,kolorowym-dużym ołówkiem”.

Przewodniczący samorządu oraz zaproszeni goście złożyli również życzenia wielu sukcesów w nauce  i uśmiechu na co dzień, a wychowawcy swoim wychowankom wręczyli pamiątkowe dyplomy oraz nowe legitymacje szkolne.

Izabela Kowalczyk

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o