PGE Skra w finale PlusLigi!

935

PGE Skra w rewanżowym meczu półfinałowym wygrała z Asseco Resovią 3:2 i awansowała do finału PlusLigi! Bełchatowianie po raz dziesiąty w historii klubu zagrają o Mistrzostwo Polski. O złoto PGE Skra powalczy z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Pierwszy mecz finałowy odbędzie się 19 kwietnia o godz. 18:00 w łódzkiej Atlas Arenie.

Obie drużyny rozpoczęły od mocnego uderzania! Nicolas Uriarte zaprezentował bełchatowski potencjał gry środkiem, a Srećko Lisinac i Karol Kłos nie zawodzili! PGE Skra miała już czteropunktową przewagę, jednak gospodarzom udało się ją zniwelować i w końcówce rozstrzygnęli partię na swoją stronę. W drugim secie bełchatowianie przegrywali 4:5, kiedy w polu zagrywki pojawił się Bartosz Kurek. Dzięki jego dobrym serwisom PGE Skra wyszła na prowadzenie 9:5! Żółto-czarnym dodało to energii i tak jak w Atlas Arenie, tak i na Podpromiu, rozpoczęli budowanie swojej przewagi, wygrywając do 19. Do pełni szczęścia, potrzebny był jeszcze jeden set! Na ten bełchatowianie musieli jednak poczekać. Trzecią partię wygrali gospodarze, ale czwarta zakończyła się zwycięstwem siatkarzy PGE Skry i to oni mogli cieszyć się z awansu. W tie-breaku trener Philippe Blain wprowadził rezerwowych, zostawiając na placu gry jedynie Bartosza Kurka, MVP spotkania.

Asseco Resovia – PGE Skra 2:3 (25:21, 19:25, 25:21, 18:25, 8:15)

MVP: Bartosz Kurek

Asseco Resovia: Nowakowski, Perrin, Ivović, Schoeps, Drzyzga, Możdżonek, Wojtaszek oraz Masłowski, Rossard, Jaeschke

PGE Skra: Lisinac, Wlazły, Kurek, Kłos, Uriarte, Penchev, Piechocki oraz Bednorz, Milczarek, Janusz, Szalpuk, Marcyniak, Gladyr

Autor: Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A.