PGE Skra – MKS Będzin 3:0!

702
Bełchatowianie wiedzieli, że choć byli zdecydowanym faworytem tego spotkania, to nie mogli sobie pozwolić na zlekceważenie rywala i stratę punktów. Gracze Miguela Falaski mieli też w pamięci zeszłoroczny mecz, kiedy niedoceniana ekipa przyjechała do Bełchatowa skazana na porażkę, a wyjechała do Będzina z trzema punktami. Dlatego w tym roku, podopiecznych trenera Tomasza Wasilkowskiego nikt nie lekceważył. Hiszpański szkoleniowiec naszego zespołu desygnował do gry podobny skład, do tego, który zagwarantował komplet punktów w Kielcach i Libercu.

Już na samym początku spotkania bełchatowianie objęli prowadzenie, które im bliżej końcówki seta stopniowo powiększali. Duża w tym zasługa dyspozycji naszych siatkarzy w polu zagrywki, gdzie brylował Nico Marechal (4 punkty w tym elemencie). Mistrz Europy w barwach Francji wyprowadził PGE Skrę na sześciopunktowe prowadzenie. Ostatecznie gospodarze wygrali pierwszą odsłonę spotkania 25:18.

W drugiej partii to zawodnicy z Będzina wysunęli się na prowadzenie, które na szczęście nasi siatkarze zniwelowali jeszcze na pierwszej przerwie technicznej. Od tej pory gra aż do końca partii toczyła się punkt za punkt, ale to bełchatowianie byli zespołem, który znajdował się na jedno, lub dwupunktowym prowadzeniu. Drugi set zakończył ten, który podobnie jak i w pierwszym fragmencie gry był najjaśniejsza postacią naszego teamu – Nico Marechal.

On także otworzył wynik partii trzeciej. W niej również od samego początku bełchatowianie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie, które powiększali wraz z kolejnymi punktami.

MVP meczu: Mariusz Wlazły

PGE Skra – MKS Będzin 3:0 (25:18, 25:23, 25:15)

PGE Skra: Conte, Uriarte, Kłos, Marechal, Wlazły, Wrona, Milczarek oraz Janusz, Gromadowski, Marcyniak, Stanković

MKS Będzin: Warda, Żuk, Lipiński, Batchkala, Pawliński, Piotrowski, Kaczmarek oraz Kamiński, Laane

Kolejnym przeciwnikiem PGE Skry będzie Asseco Resovia Rzeszów. Spotkanie z mistrzem Polski już 11 listopada o godz. 14:45 w hali Energia.

Wejściówki na ten mecz można zakupić on-line za pośrednictwem strony Ticketik.pl i jak zawsze w naszych oficjalnych punktach: na Wyspie PGE Skry w Galerii Olimpia oraz w Oficjalnym Sklepie PGE Skry w hali Energia. Cena biletu to 80 zł (brak ulgowych).

Wsparcie naszych kibiców w tym pojedynku będzie bardzo potrzebne! Liczymy na Wasz doping!