Przygotowania do rundy wiosennej KP RKS

635

Zawodnicy przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli juz 12 stycznia, na terenia stadionu przy klubie RKS'u, szlifując formę przed planowanym na 13 marca początkiem sezonu piłkarskiego.

Już pierwszy mecz sparingowy pokazał na co stać "Lechię", ku radości kibiców oczekujących imponujących winików.

Pierwszy mecz sparingowy Lechia wygrała z drużyną Bełchatowa Młodej Ekstraklasy wynikiem 4:0 za sprawą Kamila Węglińskiego(7,11 min) oraz Marcina Luska(27 min). Do połowy Tomaszów wygrywał już 3:0 kolejnego gola strzelił w drugiej połowie Bartłomiej Kawecki(75 min).

Kolejny mecz sparingowy KP RKS "Lechia 1923" zagrała z Widokiem ze Skierniewic. Tu po 1 połowie wynik utrzymywał się remisowo 2:2 po strzałach oddanych przez Kamila Kubiaka(41, 45 min). W drugiej połowie Tomaszowscy piłkarze zdobyli kolejne dwie bramki strzelone przez Michała Nowickiego(75,83 min). Lechia ostatecznie wygrała ze Skierniewicami 4:3.

Pierwszy Turniej KP RKS "Lechia 1923" przed nowym sezonem.

Pierwszą turniejową imprezą przed początkiem sezonu po meczach sparingowych był 9 halowy turniej piłki nożnej imienia Zdzisława Biźka w Wolborzu. Lechia już w pierwszym meczu grupowym spotkała sie z gospodarzami drużyną "Szczerbiec" Wolbórz. Bramki dla Tomaszowa zdobyli Przygocki Artur(2),  Seliga Tomasz, Szymczak Kamil i Lewerski Daniel wygrywając mecz 5:1. Kolejny turniejowy mecz PK RKS wygrał z Bełchatowem młodej ekstraklasy lecz zawodnicy z Bełchatowa nie zrewanżowali się na hali po przegranym meczu na boisku. Tomaszów wygrał 1:0 dzięki kolejnej bramce na koncie Artura Przygockiego. KP RKS "Lechia 1923" po tych zwycięstwach wyszedł z grupy na I miejscu. Pierwszy mecz półfinału KP RKS "Lechia 1923" zagrała z klubem Włókniarz Moszczenica po bramkach Kubiaka Kamila(2), Łysakowskiego Cezarego, Przygockiego Artura oraz bramkarza Poborskiego Karola po raz kolejny wygrał klub KP RKS "lechia 1923" wynikiem 5:1. Te zwycięstwa doprowadziły tomaszowską drużynę prosto do finału z Concordią Piotrkow. To spotkanie było również zwycięskie dla RKS'u. Celne strzały Tomasza Seligi i Kamila Szymczaka i finał zakończył się wynikiem 2:0 dla Lechii. Królem strzelców halowego turnieju został Artur Przygocki.

Kolejne mecze niestety były mniej pomyślne dla KP RKS "Lechia 1923". 6 lutego odbył się mecz sparingowy z Unią Skierniewice, który zakończył się wynikiem 5:2 dla rywali. Gole dla KP RKS zdobyli Szymczak Kamil w 68 min po rzucie karnym i Węgliński Kamil(82 min).

Kolejny mecz sparingowy odbył się 14 lutego i zakończył się przegraną ze Zjednoczonymi Stryków 5:0.