Rockowanie – gramy Brylewskiego!

1104

Przed nami kolejna edycja Rockowania, jednak w odmienionej formie! Tym razem zapraszamy do udziału w projekcie pn. Rockowanie. Muzyczny dialog pokoleń zespoły rockowe z województwa łódzkiego, który zakończymy konkursem poświęconym twórczości Roberta Brylewskiego (Kryzys, Brygada Kryzys, Izrael czy Armia). 

Ideą projektu jest podniesienie kwalifikacji muzycznych amatorów muzyków z regionu łódzkiego, poprzez realizację warsztatów m.in. wokalnych, instrumentalnych. W projekcie założyliśmy partnerstwo z 5 wiodącymi instytucjami kultury województwa łódzkiego.

Projekt „Rockowanie. Muzyczny dialog pokoleń” będzie się odbywał etapowo:

I etap – zgłoszenia do 27.08.2018r., informacje o zespole przyjmowane będą drogą pocztową oraz w formie elektronicznej.

II etap – udział w warsztatach lokalnych możliwy dla łącznie ok. 45 zespołów. Warsztaty odbędą się w 6 miejscowościach województwa, w tym w Łodzi (Łódzki Dom Kultury), do których zespoły zostaną przydzielone.
Warsztaty lokalne ukierunkowane będą na podniesienie wiedzy i umiejętności w zakresie technik gry na instrumencie, podstaw pracy z warsztatem wokalnym związanym zarówno z interpretacją tekstu, jak i wstępem do emisji głosu.
Warsztaty lokalne poprowadzą:
1) Konrad Jeremus – gitara
2) Justyna Panfilewicz – wokal
3) Tomasz Zieliński – gitara basowa (Hania Stach, Margaret)
4) Przemysław Kuczyński – perkusja (Krzysztof Ścierański Quartet, Edyta Górniak)

III etap – udział w warsztatach mistrzowskich w Łodzi możliwy dla 12 zakwalifikowanych zespołów, gdzie pod okiem trenerów muzycznych, będą przygotowywały własną interpretacje 2 kompozycji Roberta Brylewskiego (wybranych z przygotowanej wcześniej listy-załącznik nr 1 do regulaminu).

Warsztaty mistrzowskie, będą obejmowały 3 zagadnienia:
a. Muzyczne – wokalne, instrumentalne, problematyka nagrań studyjnych – kurs pracy zarówno indywidualnej jak i zespołowej, poruszającej problematykę związaną z optymalizacją brzmienia zarówno w sferze wykonawstwa koncertowego jak i pracy studyjnej. Warsztaty ukierunkowane będą na zgłębianie zagadnień technicznych związanych zarówno
z artykulacją, dynamiką i motoryką podczas grania na instrumencie; poznawanie różnych technik emisji głosowej i dobór właściwej techniki wokalnej do lepszego wyeksponowania zarówno muzyki jak i tekstu. Taki intensywny warsztat pracy pozwoli młodym i dobrze rokującym artystom rozwinąć i usystematyzować wiedzę zarówno w temacie instrumentalnych technik wykonawczych takich jak „tapping”, „finger style”, „slap” i wielu innych, a w zakresie emisji wokalnej ostatnio bijącej rekordy popularności metody „speech level singing” spopularyzowanej przez piosenkarki soul oraz pop.

b. Relacje Artyści – Dziennikarze– to warsztaty, które są nie tylko unikatowe w skali regionu łódzkiego, ale również w skali całego kraju. Będą podejmowały tematykę współpracy zespołów, muzyków, wokalistów zarówno z mediami na płaszczyźnie relacji współpracy jak
i wszelakich form promowania własnej twórczości z rozgłośniami radiowymi, ośrodkami telewizyjnymi. Uczestnicy warsztatów będą przygotowani do udzielania profesjonalnych wywiadów oraz innych form związanych z promocją swojej twórczości podczas kontaktów
z mediami, agencjami koncertowymi i firmami fonograficznymi, dowiedzą się jak: przygotować i wysyłać demo, info o zespole, jak pracować z managerem, producentem, wytwórnią.

c. Producenckie to warsztaty, które będą poruszały problematykę, z którą boryka się dzisiaj duża ilość młodych dobrze rokujących zespołów, jak zrobić żeby ich twórczość stała się rozpoznawalna, jednocześnie nie będąc kopią znanych wykonawców. Warsztaty będą rozbudzać w uczestnikach wyobrażenie, jak mają zabrzmieć jako zespół na scenie, jak wykorzystywać potencjał, a także jak używać dostępnych możliwości technicznych, żeby materiał zarówno w warunkach koncertowych jak i studyjnych był spójnym produktem
z cechami bardzo indywidualnymi niekiedy alternatywnymi a jednocześnie trafiającymi do jak najszerszych mas ludzkich. Warsztaty będą też dotyczyć następujących zagadnień: omówienie sposobów nagrywania poszczególnych instrumentów, ustawienie nagrania
i rejestracja wybranego zespołu, jak przygotować utwór do radia oraz wstęp do masteringu.

Do poprowadzenia warsztatów mistrzowskich zostali zaproszeni m.in.:
1) Marysia Sadowska
2) Krzysztof Ścierański
3) Leszek Biolik
4) Robert Luty
5) Zbigniew Hołdys
6) Wojtek Olszak – inst.. klawiszowe (muzyk sesyjny, producent, kompozytor)
7) Marcin Tercjak
8) Paweł Cieślak
9) Bartłomiej Pojasek
10)Marek Piekarczyk
11) Sławomir Łosowski
12) Marek Niedźwiedzki

IV etap – Konkurs finałowy uczestników warsztatów mistrzowskich, podczas którego zespoły zaprezentują 2 utwory Roberta Brylewskiego odbędzie się 30 września 2018r. w Łódzkim Domu Kultury, ul. Traugutta 18, 90-113 Łódź

Przewidziane nagrody:

I miejsce
• Nagroda dyrektora Łódzkiego Domu Kultury – 3000 zł
• Ekspresowa Sesja Nagraniowa oraz promocja medialna w Radio Łódź

II miejsce
• Nagroda pieniężna – 2000 zł
• Ekspresowa sesja Nagraniowa oraz promocja medialna w Radio Łódź

III miejsce
• Nagroda pieniężna – 1000 zł

Termin rejestracji zgłoszeń upływa 27.08.2018 r.
Zgłoszenia przyjmowane są w formie elektronicznej na skrzynkę mailową na adres rockowanie@ldk.lodz.pl lub w formie pisemnej na adres: Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18, 90-113 Łódź z dopiskiem „RockowaniegramyBrylewskiego”.

Lista zakwalifikowanych zostanie opublikowana na stronie organizatora najpóźniej
do dnia  31.08.2018r.

Regulamin oraz karta zgłoszenia znajdują się do pobrania poniżej:

regulamin-rockowanie

karta-zgloszenia-rockowanie

Informacje dotyczące organizacji projektu muzycznego – „ROCKOWANIE. Muzyczny dialog pokoleń” można uzyskać telefonicznie lub mailowo:

• Michał Karkusiński,  tel.: 605 048 595, rockowanie@ldk.lodz.pl
• Sandra Frątczak, tel. 504 941 503, s.fratczak@ldk.lodz.pl

 Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

źródło: http://www.ldk.lodz.pl/aktualnosci-a3/rockowanie-gramy-brylewskiego-r4209