Sukces Sergiusza Jaśniewskiego

693

W dniach 01 – 04 marca w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów (U18) i Młodzieżowców (U21) w Ju-Jitsu Sportowym.

Sergiusz Jaśniewski uczeń ZSP Nr 3 i jednocześnie zawodnik klubu Academia Gorila Tomaszów Mazowiecki startujący na matach w Abu Zabi jako reprezentant Polski wywalczył drugie miejsce i tytuł Vice Mistrza Świata w kategorii Ju-Jitsu Ne-Waza U21 +94kg.

Po dwóch zdecydowanych zwycięstwach nad zawodnikami z Korei Południowej oraz Arabii Saudyjskiej w walce finałowej z przeciwnikiem z Rosji nasz zawodnik niestety nieznacznie przegrał na przewagi.

To kolejny sukces Sergiusza w kadrze Polski. W 2016 roku wywalczył 3 miejsce na Mistrzostwach Europy w Niemczech, w 2017 roku w Grecji zdobył tytuł Mistrza Świata w kategorii Junior U18, teraz będąc jednym z najmłodszych zawodników w kategorii U21 zajął drugie miejsce!

Źródło: ZSP nr 3 im. Jana Pawła II