Turniej LV Cup 2017 w Tomaszowie Mazowieckim

874

W niedziele 23 kwietnia br. na boisku Stadionu Miejskiego im. Braci Gadajów przy ulicy Nowowiejskiej 9/27 w Tomaszowie Mazowieckim odbył się bardzo emocjonujący turniej piłki nożnej rocznika 2008 LV Cup 2017. Organizatorem była Akademia Piłkarska Las Vegas KP RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki.

Zwycięzcom turnieju została drużyna Broń Radom. Drugie miejsce zajęła drużyna Pogoń Zduńska Wola, a miejsce trzecie na podium zajęła drużyna RAP Radomsko.

W zawodach wzięło udział dwanaście drużyn podzielonych na dwie grupy. W grupie A oprócz drużyny gospodarzy Lechii Tomaszów Mazowiecki (Zieloni) zagrały: Mazovia Tomaszów Mazowiecki, Ajaks Częstochowa, Broń Radom, RAP Radomsko i GKS Bełchatów. W grupie B znalazły się: Lechia Tomaszów Mazowiecki (Czerwoni), Akademia Piłkarska Soccer Bełchatów, Broń II Radom, Pogoń Zduńska Wola, Kosa Konstancin i Widok Skierniewice. Rywalizacja przez cały dzień toczyła się na dwóch sektorach jednocześnie. Na początku zespoły w fazie grupowej rywalizowały systemem każdy z każdym w wymiarze czasowym jeden raz piętnaście minut bez zmiany połów. W kolejnej fazie zawodów (pucharowa) drużyny, które zajęły pierwsze dwa miejsca w swoich grupach rywalizowały o miejsca 1-4, z miejsc 3 i 4 o miejsca 5-8, 5 i 6 o miejsca 9-12. Rywalizacja w fazie finałowej toczyła się podobnym systemem co w pierwszej fazie eliminacji, z tą różnicą, że zespoły podzielono na pary walczące o poszczególne lokaty systemem pucharowym.

Pomimo zmiennej i kapryśnej pogody, wszyscy świetnie się bawili. Patronat nad imprezą objął Starosta Tomaszowski Mirosław Kukliński który ufundował piłki dla drużyn biorących udział w turnieju. Zwieńczeniem sportowej imprezy była dekoracja i wręczenie nagród . Wszystkie zespoły otrzymały oprócz pamiątkowych dyplomów, medali i pucharów, paczki ze specjalnymi upominkami.

Nagrody wręczali: przedstawiciel firmy Las Vegas: Robert Kędziora, prezes KP RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki Michał Goździk, przedstawiciel Akademii Piłkarskiej Las Vegas Magdalena Kapała oraz Mirosław Kukliński Starosta Tomaszowski. Zawody zostały znakomicie zorganizowane z pomocą rodziców chłopców z rocznika 2008 oraz pracowników OSiR W Tomaszowie Mazowieckim.