Uczniowie SP 12 finalistami Mistrzostw Województwa w piłce siatkowej

956

Autor: SP Nr 12 im. Jana Pawła II

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Igrzyskach Dzieci w piłce siatkowej – czwórki chłopców. W zawodach o Mistrzostwo Tomaszowa Mazowieckiego rywalizowali z SP 10, SP 13 i SP 3 zajmując I miejsce.

W turnieju o Mistrzostwo Powiatu wygrali z drużynami z SP Wiaderno, SP Rzeczyca i ponownie SP 10 w Tomaszowie Maz. W kolejnym etapie rozgrywek – półfinałach Mistrzostw Województwa, podopieczni trener Małgorzaty Włosek, walczyli ze zwycięzcami sąsiednich powiatów. Pokonali SP Sulejów, SP Opoczno,  SP Gałków Duży i tym samym wywalczyli awans do finału wojewódzkiego.

Finałowy Turniej Mistrzostw Województwa w piłce siatkowej – 4 chłopców odbył się 19.02.2020 w Łodzi, podczas którego startowało 6 najlepszych szkół. Chłopcy z SP 12 w swojej grupie zajęli II miejsce po zwycięstwie 2:1 z SP 1 Rawa Maz. oraz porażce 1:2 z SP 2 Ozorków. Tylko zwycięzcy grup mogli walczyć o złote medale. W grze o I miejsce zmierzyli się uczniami SP 2 Ozorków i SP 56 Łódź. W meczu o III miejsce chłopcy z SP 12 pokonali SP1 Bełchatów i tym samym zdobyli puchar i brązowe medale.

Drużynę SP 12 reprezentowali uczniowie klas sportowych z rocznika 2007 i młodsi, którzy objęci są programem SOS.

Skład drużyny: Igor Ślązak, Filip Krawczyk, Hubert Śmiechowski, Dawid Wojtalczyk, Mateusz Wójciak, Marcel Słowiński , Rafał Knadel, Olivier Kilon, Jakub Przybyłkowicz, Maciej Tomczyk , Rafał Janas.