Wyjątkowy seans filmu „Babilon Bolszoj” w cyklu Kino Konesera

0
754

 W poniedziałek, 26 czerwca o godzinie 18:30 w kinie Helios w Tomaszowie Mazowieckim odbędzie się specjalny seans z cyklu Kino Konesera z udziałem wybitnego krytyka filmowego, Tomasza Raczka – Ambasadora Cyklu. Widzowie zobaczą znakomity film dokumentalny „Babilon Bolszoj” producenta „Sugar Mana” i „Człowieka na linie”.

W nocy 17 stycznia 2013 roku Siergiej Filin, niegdyś genialny tancerz, a obecnie kontrowersyjny dyrektor artystyczny baletu Bolszoj został zaatakowany pod swoim domem. Zamaskowany mężczyzna oblał jego twarz żrącym kwasem.

Odniesione obrażenia były na tyle poważne, że Filinowi groziła całkowita utrata wzroku. Media obiegła wiadomość o tragicznej napaści, co miało poważne konsekwencje dla wizerunku Teatru Bolszoj – żywej, baletowej legendy znanej nie tylko w Rosji, ale i na całym świecie. Sytuację pogorszyła wiadomość o aresztowaniu podejrzanego o zorganizowanie napaści jednego z solistów baletu. Wszystkie te wydarzenia zdemaskowały to, o czym wtajemniczeni wiedzieli od dawna: walkę o władzę i wpływy w teatrze, starcia osobowości i ambicji, wzajemną zazdrość o role…

Kino Konesera to projekt, który cieszy się ogromną popularnością wśród najbardziej wymagających Widzów. Zawdzięcza to głównie repertuarowi bogatemu w znakomite filmy, a także wyjątkowej atmosferze, jaka towarzyszy wszystkim pokazom. Szczegóły dotyczące repertuaru Kina Konesera dostępne są na stronie internetowej www.helios.pl oraz pod adresem: www.facebook.com/KinoKonesera. Zapraszamy!