Wyścigi psich zaprzęgów Dry Land

0
304

Ukończenie 3 startów na tego typu zawodach upoważnia do ubiegania się o licencję w danej dyscyplinie zaprzęgowej. Zawody są dwuetapowe. Starty odbywają się w 2 dni: 21 X – w sobotę i 22 X – w niedzielę od godz. 9:30 do godzin popołudniowych. O klasyfikacji decyduje łączny czas przejazdów z obu dni.

ORGANIZATOR:

Sekcja sportu psich zaprzęgów „Stake-out” przy Chojeńskim Klubie Sportowym w Łodzi przy ul.Kosynierów Gdyńskich 18 jest członkiem Polskiego Związku Psich Zaprzęgów i ma licencję nr 24/06. Organizator zapewnia: nadzór lekarza i lekarzy weterynarii, karetkę na miejscu zawodów, posiłek regeneracyjny dla zawodników.

DYSCYPLINY:

Przewidywane są starty w następujących dyscyplinach sportu psich zaprzęgów:

  • wszystkie klasy psich zaprzęgów (zawodnik jedzie na wózku trój- lub cztero-kołowym lub hulajnodze ciągniętej przez psy. Istnieje podział na klasy
  • w zależności od ilości psów w zaprzęgu i rasy psów).
  • bikejoring (zawodnik jedzie na rowerze, ciągniętym przez psa)
  • cani-cross (zawodnik biegnie za psem przywiązanym do niego za pomocą linki/smyczy z amortyzatorem) W przypadku odpowiedniej ilości zgłoszeń przewiduje się podział na BJK –K (bikejoring kobiet) i BJK-M (bikejoring mężczyzn) oraz osobną klasyfikację Juniorów.

MIEJSCE ZAWODÓW:

Obozowisko, stake-outy (miejsce gdzie przebywaja psy przed startem i po biegu) to teren Ośrodka ZHP w Spale.

TRASA WYŚCIGU:

Trasy – wytyczone są w oparciu o regulamin PZSPZ. Liczą kilka kilometrów, mają różne długości dla poszczególnych klas. Wytyczone zostały na terenie Nadleśnictwa Spała, teren raczej płaski, lecz urozmaicony. Mapa z dokładnymi pomiarami dostępna jest już na stronie klubowej: http://stake-out.org Start, linia mety przy Ośrodku ZHP w Spale.

NAGRODY:

Dla wszystkich startujących – dyplomy uczestnictwa oraz drobne upominki.

NOCLEGI:

Jest to impreza dwudniowa, dlatego przewidywane są noclegi na terenie ośrodka ZHP w Spale – w domkach (ok.100 miejsc), pod własnym namiotem oraz w pobliskich pensjonatach. Spis ofert noclegowych na stronie – http://stake-out.org

ATRAKCJE DLA WIDZÓW:

  1. Konferansjer zapozna widzów z różnymi dyscyplinami sportu psich zaprzęgów (zaprzęgi, bikejoring, cani-cross), przedstawi kilka ras i odmian psów zaprzęgowych, przybliży ideę wyścigów. Widzowie mogą dopingować startujących i powracających z trasy zawodników. Najbardziej widowiskowe starty – zaprzęgów składających się z kilku psów odbędą się od rana.
  2. Dodatkową atrakcją będzie obecność Grupy Rekonstrukcji Historycznych "PILICA". Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Pilica" zajmuje się odtwarzaniem historii, tym samym ożywiając ją. "Pilica" odtwarza jednostki niemieckie Wermachtu z lat 1939-1945. Ich celem jest odwzorowanie postaci Pionierów (saperów) z 37 Batalionu Saperskiego 1 Dywizji Pancernej, której szlak bojowy przebiegał przez Tomaszów Mazowiecki. Biorą udział w inscenizacjach mających na celu zaprezentowanie widzom rekonstrukcji, często autentycznych wydarzeń, jakie miały miejsce w przeciągu ostatniej wojny. Członkowie tej grupy współpracują m.in. z placówkami szkolnymi, muzeami oraz innymi grupami, mając na celu zaprezentowanie wiadomości oraz dostępnych im rekwizytów związanych z tamtymi – często odległymi – czasami. Ich celem jest "nauczanie" historii, tej żywej historii, która utkwiła na zawsze w kartach książek i podręczników szkolnych. Ich działanie nie ma nic wspólnego z propagowaniem jakichkolwiek ideologii i haseł, jest to czysta "żywa historia".
  3. Koncert zespołu, Wieczór Maszera Na zakończenie dnia odbędzie się – ”Wieczór Maszera” – impreza integrująca dla zawodników, podczas której wystąpi zespół muzyczny. Jest to także okazja dla widzów, by w miłej atmosferze poznać zawodników i porozmawiać z nimi.

WAŻNE INFORMACJE:

Wstęp na teren zawodów jest dla widzów BEZPŁATNY. Można wprowadzać psy – wyłącznie posiadające książeczkę zdrowia z aktualnym szczepieniem przeciw wściekliźnie i chorobom zakaźnym.

ZGŁOSZENIA ZAWODNIKÓW, KONTAKT Z ORGANIZATORAMI:

Na zawody można zgłaszać się wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie organizatora: http://stake-out.org lub stronie PZSPZ: http://www.mushing.pl

Szczegółowe informacje o warunkach uczestnictwa, zawodach, współpracy itp. można uzyskać, mailem: poczta@stake-out.org

lub telefonicznie – Jacek Kubiński – tel. 0-697-631-385, Małgorzata Krzemińska – tel. 0-504-568-135