Wysoka wygrana Widzewa z rywalem z Czech

933

W piątym letnim meczu kontrolnym Widzew wygrał z MFK Frydek-Mistek (czeska III liga) 4:0. Gole dla łodzian zdobyli Marcin Robak (dwa), Daniel Tanżyna i Rafał Wolsztyński.

W wyjściowym składzie Widzewa na piątkowy sparing znalazło się dwóch zakontraktowanych w ostatnich dniach graczy: Marcin Robak i Bartłomiej Poczobut.

Pierwszą dobrą okazję gospodarze mieli już w 5. minucie. Marcin Robak doskonale wrzucił piłkę w pole karne do Rafała Wolsztyńskiego, a ten będąc sam na sam Jirim Ciupą uderzył wprost w bramkarza. Minutę później było 1:0 dla Widzewa – dobrą okazję wykorzystał Robak, który po podaniu Daniela Mąki z bliska umieścił piłkę w siatce.

W kolejnych fragmentach stroną przeważającą cały czas byli widzewiacy. W 21. minucie na bramkę rywali uderzył Daniel Tanżyna, ale obrońcy MFK wybili futbolówkę z linii, a Marcin Robak, który ją przejął, strzelił w słupek. Kilka chwil później po dośrodkowaniu Mąki piłka przeleciała wszerz całego pola karnego, jednak akcji nie zdążył zamknąć Michael Ameyaw.

W 28. minucie było 2:0 dla gospodarzy. Piłkę z rzutu wolnego w pole karne wrzucił Daniel Mąka, a głową w siatce umieścił ją Daniel Tanżyna. W 33. minucie na 3:0 podwyższył Rafał Wolsztyński, który wykorzystał podanie Robaka po fatalnym błędzie obrony zespołu z Czech. Tuż przed przerwą doskonałą okazję miał jeszcze Ameyaw, który głową posłał piłkę tuż obok słupka.

Na drugą połowę Widzew wyszedł z sześcioma zmianami w składzie, a na boisku pojawili się m.in. Sebastian Rudol i Łukasz Zejdler. W 53. minucie drugi raz na listę strzelców wpisał się Marcin Robak, który właśnie po dośrodkowaniu Zejdlera z rzutu rożnego piękną główką pokonał bramkarza MFK.

W 71. minucie bramkarz drużyny z Czech Michal Barta, który pojawił się między słupkami po przerwie, sfaulował tuż przed szesnastką rozpędzonego Przemysława Kitę. Sędzia pokazał Barcie czerwoną kartkę, ale ponieważ był to tylko mecz towarzyski, pozwolono mu kontynuować grę. Z podyktowanego w tej sytuacji rzutu wolnego w słupek uderzył Łukasz Zejdler.

W 82. minucie bliski kolejnej bramki był Rafał Wolsztyński, który po dobrym dośrodkowaniu Marcela Pięczka główkował nad poprzeczką. Kilka minut później piłkę z rzutu rożnego wrzucał w pole karne Łukasz Zejdler, ale Sebastian Zieleniecki uderzył głową zbyt lekko, by zaskoczyć bramkarza rywali.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianom – Widzew wygrał z MFK Frydek-Mistek 4:0.

Widzew Łódź – MFK Frydek-Mistek 4:0 (3:0)