XXXV Sportowo – Turystyczny Maraton kajakowy

816
Stolica małopolski nie była łaskawa dla kajakarzy startujących w tych zawodach, w strugach deszczu jednak nasi młodzi kajakarze świetnie się spisali zdobywając II miejsce i puchar Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy.
Nasi kajakarze w każdej konkurencji w której startowali zdobywali miejsce na podium. I tak w dziewczętach rocznik 2005 i młodszych na dystansie 200m. zloty medal zdobyła Zuzanna Urbaszek, w tej samej kategorii wiekowej ale wśród chłopców  srebrny medal zdobył Paweł Andryszczak (pierwszy od lewej) a brązowy medal Ernest Galiński (pierwszy od prawej na zdjęciu). W kategorii dzieci rocznik 2003 i 2004 na dystansie 2000m. wśród chłopców srebro zdobył Filip Andryszczak a VII miejsce Cezary Chrustowski. Wśród dziewcząt III miejsce Angelika Karpik a VII miejsce Julia Przybysz. W kategorii młodzik na dystansie 6000, wśród dziewcząt złoty medal zdobyła Natalia Pasińska w wśród chłopców III miejsce Marek Rybarczyk, V miejsce Bartłomiej Gielec, VI miejsce  Jakub Andryszczak IX miejsce Bartosz Falendasz. W kategorii Junior młodszy na 10000m Szymon Dzierka zdobył brązowy medal.
W konkurencji T-1 Open Kobiet złoty medal zdobyła Patrycja Czechowicz. Wśród weteranów na 2000m dwa pierwsze miejsca zdobyli tomaszowianie, niestety złoty Tadeusz Rek reprezentuje KKW 1929 a srebro przywiózł do Wikinga Czesław Pietrzyk.

Nasi kajakarze na tych zawodach pokazali chart ducha i ogromną wolę walki. W koszmarnych warunkach pogodowych deszcz przez cały dzień oraz zmęczenie podróżą ( wyjazd był o 4,50) potrafili się zmobilizować i rywalizować z zawodnikami miejscowymi, którzy we własnych łóżkach mogli spędzić kilka godzin więcej. Niestety nie zawsze wszystko wychodzi i puchar za pierwsze miejsce zdobyła drużyna gospodarzy z klubu krakowskiego KKW-29. Mimo to i tak jako trenerzy jesteśmy dumni ze swoich podopiecznych, kajaki to ciężki sport nie tylko pod względem fizycznym ale też pod względem warunków w jakich czasami przychodzi stanąć do walki sportowej. Takie wyjazdy mocno cementują grupę i hartują osobowość młodych ludzi. Ten zdobyty puchar to naprawdę ogromny wysiłek wszystkich startujących zawodników.
Wszystkich zainteresowanych zajęciami z kajakarstwa dla swoich dzieci serdecznie zapraszamy do kontaktu z trenerami na przystani MDK ul. PCK 10. na tygodniu od godz. 16.00

Sekcja kajakowo – sportowa działa już nieprzerwanie od 50 lat. w tym roku przypadają obchody jubileuszowe. Trzecia impreza  obchodów już 24 października. Wszystkich chętnych do uczczenia pół wieku zapraszamy do kontaktu z trenerami.