ZAKSA bliżej obrony tytułu

798

W pierwszym meczu finałowym o Mistrzostwo Polski PGE Skra przegrała z obrońcą tytułu – ZAKSĄ 0:3. Rewanż w niedzielę w Kędzierzynie-Koźlu.

Bełchatowianie rozpoczęli w świetnym stylu, przycisnęli aktualnych mistrzów kraju i szybko zbudowali przewagę, sięgającą nawet czterech punktów. W końcówce ZAKSA jednak odrobiła starty, a chwilę potem objęła prowadzenie 22:21. Żółto-czarni obronili dwie piłki setowe, ale trzeciej szansy na zakończenie partii aktualni mistrzowie Polski nie zmarnowali i wygrali do 25.

W drugiej partii to gospodarze od początku musieli odrabiać straty. Bełchatowianie zniwelowali przewagę rywali do kilku punktów, ale to kędzierzynianie cały set byli na prowadzeniu. W końcówce partii po asie serwisowym Mariusza Wlazłego przewaga rywali stopniała do dwóch punktów. Mimo walki żółto-czarnych w końcówce nie udało się odrobić strat i kędzierzynianie podwyższyli prowadzenie.

Trzeciego seta od wysokiego prowadzenia 4:0 rozpoczęli goście. Aktualni Mistrzowie Polski sukcesywnie powiększali swoją przewagę. Po udanych zagrywkach Nikolay’a Pencheva i punktowych blokach Srećko Lisinaca przewaga ZAKSY stopniała do jednego punktu. Niestety siatkarze z Kędzierzyna-Koźla włączyli drugi bieg i ponownie odskoczyli siatkarzom PGE Skry.

Po finałowych emocjach miało miejsce symboliczne pożegnanie Michała Winiarskiego z kibicami PGE Skry i reprezentacji Polski. Były brawa, tort i przemowy prezesa Konrada Piechockiego, Mariusza Wlazłego i oczywiście Michała Winiarskiego. Kończący swoją karierę siatkarz wykonał też rundę honorową i pozował do setek zdjęć z kibicami.

Rewanż z ZAKSĄ w niedzielę. Warto przypomnieć, że w sezonie 2010/2011 PGE Skra także rozpoczynała finałową rywalizację od przegranej. Wtedy udowodniła, że potrafi odrabiać straty i z takim samym nastawieniem pojedzie do Kędzierzyna-Koźla i tym razem!

PGE Skra – ZAKSA 0:3 (25:27, 21:25, 19:25)

PGE Skra: Lisinac, Wlazły, Kurek, Kłos, Uriarte, Penchev, Piechocki oraz Bednorz, Janusz, Gladyr, Szalpuk, Milczarek

ZAKSA: Konarski, Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Deroo, Toniutti, Zatorski